• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lipeto - специалист
относно това :
вижда ми се сложно но предпологам е мн простичко
ако можете да ми я разкройте и "разглобите на части" на чертеж(без н.шкафчета и таргата зад главата) :) за да схвана от колко части се състои за да си поръчам плоскости за да я направя:) и ако и сложите и размери цена нямя да имате :) за матраче 160/200 се отнася :)
ЩЕ ВИ БЪДА МН БЛАГОДАРЕН
МЕРСИ

Прикачен файл

bi2819773.jpg
без н.шкафчета и таргата зад главата)
bi2819773.jpg (127.31 KиБ) Видяна 8075 пъти
shotik - майстор
Мериш на подматрачната рамка размерите и двете челни страници да са до края / примерно 160 см /,мериш три странични / едната е за средата / и изваждаш от тях дебелината на материала / 200 - 4 = 196 см /,като те са на 35-40 см ширина.Съединяваш ги със шведски сглобки или други с които можеш да работиш.На челото на матрака една 200 Х 10 см , страничните допълнителни към 210 Х 30-35 см и ги прикачаш отвътре с рапидни винтове.
Чертежи не съм се научил още да чертая тук,направи си ги по размерите за които те упътих как да измериш и те са примерни,а ти ще си ги измериш точно.
Отдолу за дъно прикови фазер или шпертплат,за да можеш да прибираш постелки.Накрая прикачи и механизмите за вдигане на матрака,мястото за захващане сам ще прецениш къде е , имах скици за размерите ,но не мога да ги намеря.
Желая ти успех !
lipeto - специалист
АЗ виждам :има 3 плоскости или недовиждам
как са хванати
Ще ме извинявате но ще го правя за първи път:)
заради това въпросите са ми толкова нестандартни и объркани

Прикачен файл

3.JPG
3 плоскости
3.JPG (47.73 KиБ) Видяна 7953 пъти
shotik - майстор
Виждам и аз някаква линия ,но защо да го правиш от две части долната страница ,като може да е едно цяло ?
lipeto - специалист
А как се слага тая шведска глупост???
http://www.alfa-trader.com/Products/1_9/1901.gif
maroka - специалист
lipeto написа:
А как се слага тая шведска глупост???
http://www.alfa-trader.com/Products/1_9/1901.gif
Слага се при монтажа, като плоскостите са предварително разпробити на многошпинделна машина :)

Технологията е морално остаряла, сега се ползва ексцентрикова разглобка...има такава тема във форума :)
lipeto - специалист
тая кройка бива ли ?

Прикачен файл

untitled2.JPG
untitled2.JPG (31.59 KиБ) Видяна 7894 пъти
shotik - майстор
maroka написа:
Технологията е морално остаряла, сега се ползва ексцентрикова разглобка...има такава тема във форума :)
Моите мебели са от 1974 г и са с ексцентрична сглобка,тя не е нова !
Колегата не може да си позволи да прави такава ,защото трябват фреза за леглото на ексцентрика ,както пише ще го прави за първи път и едва ли има и практика ,за да може да го направи.
http://www.rosi.bg/aglova-sglobka-554.html
ето една нова сглобка,вижда ми се лесна за ползване,търсих и други да покажа ,но засега неуспешно.
wizli - специалист
lipeto написа:
АЗ виждам :има 3 плоскости или недовиждам
как са хванати...
явно върху вътрешната ляга рамката, а външните плоскости са декоративни, може да улесниш работата като ги махнеш.
Аз бих ползвал ЕВРОВИНТОВЕ и тапички за покриване, най лесно е, според мен.
sasooooooooo - "специалист"
За да не прибързаш /както аз/, първо си купи подматрачната рамка с механизма и около неговите размери определи плоскостите.
Предварително се запознай, там където ще ги режат дали искат краен размер с включен кант или не :idea: Размера се дава само в мм.
Там където ще е сглобка не се кантира.
Обърни внимание, че и тази малка плоскост, с която ще повдигаш рамката също е заоблена, а на твоята скица не е . Тъй като същата влиза между страничните две, предвиди си достатъчно луфт /засега не си предвидил такъв/. При мен той е 3мм от всяка страна, но твърде често не го нацелвам и рамката се блъска в страницата.
Сложи си още една-две прегради вътре в кутията - хем ще я заздравиш, хем ще имаш различни отсега.
На снимката ми се виждат три страници :? Най-външната трябва в най-късата си част да е поне 2020мм, за да получиш такъв ефект.
Успех
  • 1
  • 2

Тема "Eто това легло кaк да го направя???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: