• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sspoko - специалист
Може ли да се направи "банциг" за стириопор от стар пирограф, идеята е да разделя ръкохватката и да сложа около 50см реотан на подходящ станок, но понеже нищо не отбирам от тоци нека някои ел специалист каже ставали?
masterrichi - специалист
Става идеално,само ти тряба по тънък тантал и от двата края му сложи по една пружина
masteradmin - майстор
Аз лично го режа с метална струна от китара опъната между 2 винта на касата на вратата. Пускам през нея ток с Pico(едно старо трафче). Случвало ми се е да режа плочи от 4см дебели на 2см. Единственото условие е да натискаш леко за да не скъсаш струната.
world_explorer - специалист
И да не забравиш да има добра вентилация в помещението :!: . Щото се отделят вредни газове.
sspoko - специалист
Да продължа темата но понеже нищо не разбирам от електрика. Вчера търсих кантал по магазините но никъде не намерих на едно място ми предложиха да си взема реотан за печка и да си го изправя но ме предупредиха че трябва да свържа някаква лампа към него. та въпроса мие необходимо ли е това и ако може някои да драсне една схема как точно да го направя, а също възможно лие да се замени кантала с друг материал? Предварително благодаря.
ArturDent - Почти Безобиден
Това последното ще стане, НО...
- ще трябва да отрежеш парче от реотана и да го пуснеш през 12V, ако не загрява достатъчно - повечко
- ще режеш "накърдрено", защото реотана е усукан и около собствената си ос и няма да можешеш да го опънеш добре.
romanpm - майстор
Става през мощен консуматор /~2000Вт/ , правил съм го през ютия последователно , рязах 10 сантиметров но е бавно като е добре близкия край на реотана да е нулата защото ако го докоснеш освен че гори бие и ток :lol: , ползвай шаблони :) 12 волта не знам дали ще е удачно защото ще трябва добър контрол на тока и траф на късо :?
glupak - специалист
Издърпай реотана докато се изправи. Премери дължината. Раздели я на 220. Умножи я по 12. Отрежи парче с получената дължина + по около 5 см. за краища. Хвани двата края на полученото парче, преметни го прз дръжка на врата напр. и тегли последователно ту единият, ту другият край. Така ще го изгладиш. Ползвай достатъчно мощен траф за 12 волта. Може да туриш и димер в първичната. Нататък са проби и грешки...
Успех!
glupak - специалист
П.С. Не прави щуротии с мрежово напрежение. Гледай всичко да е развързано галванически. Веднъж се живее...
ArturDent - Почти Безобиден
glupak написа:
Издърпай реотана докато се изправи..
Някой дали е успявал да изправи реотан? Това да не е бакър?
  • 1
  • 2

Тема ""Банциг" за стириопор може ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: