Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Колега, какво стана , намери ли резонанса??? :)
raim433 - напреднал
Колега защо тия Кондензатори са на 200в. Нямали опасност от гръмотевици.

Прикачен файл

Screenshot_20200331-144054_Photo Editor.jpg
АБВ потребител - специалист
Колега , няма вероятност от грамотевици, защото напрежението върху всеки от кондензаторите е половината от захранващото. :) Като сглобиш всичко ще ти кажа как за 15минути да го настроиш да работи, и си готов :partyman: Подреждането в кутията е разправия след това. Но ако не го караш на изложба , може и по лесно и бързо да се справиш.Тук не е важно да е красиво направен,а да са спазени основните правила при монтажа ,за да е безпроблемна работата след това.
raim433 - напреднал
Брато ти за управлението драйверен траф ли ползваш или драйверно чипче. Аз използах ir2112 И на едното рамо което е HO.VB с VS нещо неми се получава сложих кондензатор на 630v 334nf имам импулси но мах е 20v а мин 6v ми ги дава. А на LO е нормално там имам 15v.
raim433 - напреднал
Това е LO което аз мисля че трябва да е нормално така.

Прикачен файл

20200410_110144.jpg
raim433 - напреднал
Опаа. Разбрах от какво. объркалсъм местат плус с минус. :lol: тъпо... Сега виште какво получих в първичната намотка пробвам го с Трафче с изход 60V AC.. какво ще кажете господа спецове. Благодаря.

Прикачен файл

20200410_154007.jpg
АБВ потребител - специалист
Колега, ти ако така бъркаш ПЛУСА С МИНУСА :-D представям си каква машина ще се получи. :-D Аз я пооцапах тази тема , но ти съвсем ще е довършиш. На осцилоскопа има едно копче, пише фокус на него,ще е хубаво да го използваш. Най добре плати на някого да ти го направи,така няма да станат нещата.Вообще не се заблуждавай. Пансим или други специалисти тук от форума ,може да ти свършат работа.Не си мисли че е толкова просто,ще гориш транзистори и диоди на поразия, и ще ти излезе златен този полумост.Дори и да го пуснеш няма да заварява както трябва,и се губи смисъла от цялата галимация.Тук не е целта само да заработи,трябва да се съобразят и други неща ,за да заварява добре. Не си губи времето.Успех!!!
raim433 - напреднал
чет май 23, 2019 9:13 pmАБВ потребител написа:
Ето ви резонанс :) Ясно се вижда как транзистора затваря при максималното напрежение на кондензатора. И да не кажете че е от интернет снимката,да това е моя осцилоскоп. :)

20190523_092059_opt.jpg
Колега тези правоъгълните импулси от каде ги мериш.
АБВ потребител - специалист
Наистина имах желание да помогна ,но ще е голямо придизвикателство това начинание, в този твой случай. Има тук спецове по електроника ,нека те да кажат нещо. :) И аз в началото като теб, исках да скоча директно на десетото стъпало, но не стана.Като за начало се научи как се работи с осцилоскоп,какво трябва да гледаш на това екранче и др. После другите неща ,стъпка по стъпка. С проба грешка излиза много солено. Успех!!! В руските сайтове има доста информация, и много книги на тема силова електроника, хем ще понаучиш и език.
raim433 - напреднал
пон апр 13, 2020 7:48 amАБВ потребител написа:
Наистина имах желание да помогна ,но ще е голямо придизвикателство това начинание, в този твой случай. Има тук спецове по електроника ,нека те да кажат нещо. :) И аз в началото като теб, исках да скоча директно на десетото стъпало, но не стана.Като за начало се научи как се работи с осцилоскоп,какво трябва да гледаш на това екранче и др. После другите неща ,стъпка по стъпка. С проба грешка излиза много солено. Успех!!! В руските сайтове има доста информация, и много книги на тема силова електроника, хем ще понаучиш и език.
Аве братле ако не ти се помага недей да пишеш какво да науча аз първо Аз много добре знам как да работя с осцилоскоп. Ти явно голямо самочуствие имаш от колкото познания в електрониката. Лаладжия...

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: