Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Pansim1 - специалист
АБВ - отдавна съм се отказал да споря с когото и да било, на тези теми.
Щом ти смяташ че си прав - остани си със заблудата, на мен не ми пречи, но не вкарвай във филми останалите.
Успех желая.
:partyman:
АБВ потребител - специалист
Не искам никой да заблуждавам,всеки има глава на раменете си.И трябва всеки да знае и да е наясно, че в играта с тока трябва да се внимава и то много ,особенно при високото напрежение!!!! Добре ,давам пример който съм пробвал.На един малък траф сложих транзистор който да прекъсва първичната намотка с определена честота.На вторичната сложих диоден изправител и малка лампа.Като изменях кефицента на запълване,сиреч широчината на импулса ,светлината на лампата също се променяше.А усилването на светлината на лампата от какво зависи,как мислиш??? Това е факт.Не си го измислям..Пробвай го и ти. Не е сложно... :)
АБВ потребител - специалист
emsy написа:
Благодаря ти за обясненията :)
Може да съм качил грешна осцилограма, но имам в пред вид че на Гейта отива импулс 15V.
Ще пробвам твоята схема, да видим.
Драйверните тр-ри са 'купешки' - купени са, не съм ги правил и мисля добре се държат.
Но искам първо да направя платката със моста, че сега е малко полувисящ монтаж.
Много се радвам че има хора като вас да помагат на нас - заблудените :-D
А какво напрежение подаваш на първичната намотка на драйверния траф?? Мерил ли си го? И какво е съотношението на навивките,първична /вторична :) трябва да са еднакви.Ако подаваш 15в.напрежение ,на гейтовете на двата срещуположни транзистора ,при запълване около 50% трябва да имаш около 7-8в на транзистор постоянно,а на скопа трябва да е 15в.Повтарям около ,защото имаш и мъртво време.Ако е по малко ,трябва да намалиш броя на навивките .Трафа се навива много лесно,ако имаш и генератор на импулси да го настроиш на определената мощност и напрежение и пей сърце :)
Последна промяна от АБВ потребител на чет май 10, 2018 9:54 pm, променено общо 1 път.
emsy - специалист
Драйверните траф-а са 1:1 , на входа подавам 15 V, на изхода
също е 15 волта.
15V e амплитудата на импулса На гейтовете ( не ефективната стойност - а амплитудната)

Код: Избери всички

     
            _____  15V
          |      |
    ______|      |______0V
Трафа ми е навит вече :) на ферит Е 70 мисля беше, със средна точка, изправителя е направен, остава само пустия мост да подкарам да работи стабилно :)
Pansim1 - специалист
АБВ, приятелски ти казвам, опитай се да подобриш теоретичните си знания. Ще бъде от полза и за теб.
Пишеш бисери... :lol:
Жокер - защо според теб, при различна продължителност на импулса подаван на входа на драйверното трафче, винаги амплитудата на гейта е еднаква? Не държа да ми отговориш...просто помисли, и потърси литература по въпроса. С принципно неправилни постановки с диод и крушка, няма да стигнеш до истината. :idea:
:partyman:

emsy - покажи спада на импулса какъв е, при 100нс развивка. И да знаеш че си в норма за момента. :supz:
emsy - специалист
Простете че се намесвам в дискусията ви , ама да нали говорим за различни неща - Амплитудна и Средна и Ефективна стойност на напрежението/ тока .
АБВ потребител - специалист
Браво, :) Колега ,много добре. :) Така както ти казах трябва да работи.Не съм пробвал тази схема и затова внимателно пипай.Почни с по малки стойности на резисторите и постепенно ги увеличавай..Последователния резистор от 30ом надолу, като наблюдавай осццилоскопа докато се получи хубав импулс.Моята схема е с транзисторни ключове и работи много добре. Трябва да стане. :)
emsy - специалист
Pansim1 написа:
emsy - покажи спада на импулса какъв е, при 100нс развивка. И да знаеш че си в норма за момента. :supz:

Ох успокойх се :) , Благодаря :wink:
Спада на импулса е доста по-малък около 100-тина ns, мисля беше, не съм го снимал . щото ми изглеждаше добре, но ще го снимам.
Pansim1 - специалист
emsy написа:
Простете че се намесвам в дискусията ви , ама да нали говорим за различни неща - Амплитудна и Средна и Ефективна стойност на напрежението/ тока .
Ха...нали говорим за управляващи импулси. Това означава - амплитуда, скорост на нарастване, скорост на спадане. Просто и ясно. :partyman:
АБВ потребител - специалист
То от много четене съм на този хал :-D Аз съм по практиката повече.Като прочета нещо ,винаги проверявам дали е така. :)

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: