Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
yangi - специалист
Иначе, аз от 2 месеца работя с моя електрожен, но чак сега му сложих термозащитите.
yangi - специалист
чет авг 16, 2018 10:09 pmАБВ потребител написа:
Yangi радвам се че напредваш с твоя проект.Успех!!!
Здравей АБВ. Как я караш? Нещо ново при тебе? Аз го направих окончателно инвертора и си работя от 2 месеца с него.
АБВ потребител - специалист
За жалост нямам никакво свободно време,ходя на работа и работа в къщи постоянно,на село е така лятото.Преди живеех в големия град но ми писна от този шум и изнервени хора навсякъде.Тук работата е в повече но за сметка на това спокойствието и вкусната храна са в изобилие.Електрожените са готови ,само кутий останаха и последно правех едни експерименти с един еднотактник и така.Идей имам много, но ще наблегна пак на това зимата.Живот и здраве да е пък другото полека,хубавите неща стават бавно. :) Материята още не ми е позната много добре но чета тук там,експериментирам и така.Знаеш за да създаде човек качествена машина трябва да е наясно с всички процеси които се случват вътре.
АБВ потребител - специалист
Припомням че при резонансника е честотна модулация,не широчинна.И генератора има диапазон на действие,тоест,честотата трябва да се изменя в определени граници :)
nikolaytatarov - специалист
съб авг 18, 2018 7:46 amyangi написа:
Или 23-24 нав. първичната при 30КХз, т. к. сечението ти е с една идея по-малко от това което съм заложил в програмата.
Сечението на Р80 е 287мм2, защо си заложил сечеие 600мм2 ? На мен при това сечение и честота 40 кхз ми се получава около 32 намотки което ми се трува много. :?
yangi - специалист
съб авг 18, 2018 11:59 pmnikolaytatarov написа:
съб авг 18, 2018 7:46 amyangi написа:
Или 23-24 нав. първичната при 30КХз, т. к. сечението ти е с една идея по-малко от това което съм заложил в програмата.
Сечението на Р80 е 287мм2, защо си заложил сечеие 600мм2 ? На мен при това сечение и честота 40 кхз ми се получава около 32 намотки което ми се трува много. :?
Не съм те разбрал мислех, че ползваш 2 сърцевини.
yangi - специалист
нед авг 19, 2018 2:46 amyangi написа:
съб авг 18, 2018 11:59 pmnikolaytatarov написа:
съб авг 18, 2018 7:46 amyangi написа:
Или 23-24 нав. първичната при 30КХз, т. к. сечението ти е с една идея по-малко от това което съм заложил в програмата.
Сечението на Р80 е 287мм2, защо си заложил сечеие 600мм2 ? На мен при това сечение и честота 40 кхз ми се получава около 32 намотки което ми се трува много. :?
Не съм те разбрал мислех, че ползваш 2 сърцевини.
Това получавам аз:
Прикачен файл:
ferit.JPG
yangi - специалист
Според мен не са много навивки сечението на ферита е малко. Ако са 2 ферита 2 пъти ще намалеят навивките. С един ферит при ПВ 100% максималния ток е 100А и то при добре запълнен прозорец. При ПВ 50% 140А. Индуктивноста на разсейване между първична и вторична на самия траф няма да е малка при толкова на брой навивки.
nikolaytatarov - специалист
нед авг 19, 2018 2:33 pmyangi написа:
Според мен не са много навивки сечението на ферита е малко. Ако са 2 ферита 2 пъти ще намалеят навивките. С един ферит при ПВ 100% максималния ток е 100А и то при добре запълнен прозорец. При ПВ 50% 140А. Индуктивноста на разсейване между първична и вторична на самия траф няма да е малка при толкова на брой навивки.
Значи не съм в грешка все пак, ПВ голямо не търся а и не мисля да вадя големи токове от един феритен пръстен ,взех го заради малките размери и по–лесното охлаждане на ферита.Ако извадя 120–130А ще съм доволен.Феритния пръстен ще работи в полумостовата схема на кондербаласта,където е използван ферит Р63/38/25 12/4+4 нав. , на мен по програмата ми излиза за първична 16нав.,незнам до колко може да се има доверие и в програмата.


ПП. Как правиш снимка от програмата с която работиш, опитах но незнам от къде се вади.
АБВ потребител - специалист
Yangi, аз имам два броя от същите ферити.Само че материала е 3С90.За еднотактна схема на 30к.херца колко навивки ще трябва да навия???

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: