Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
А относно напрежението в дъгата за което спорихте,ето ви графика ,която не съм рисувал аз. Ясно се вижда че чак при много големи токове се променя напрежението на дъгата.Друго няма да кажа :)
Прикачен файл:
характеристика на заваръчна дъга.png
характеристика на заваръчна дъга.png (6.21 KиБ) Видяна 1242 пъти
АБВ потребител - специалист
Ето това имам в предвид при настройката :)
Прикачен файл:
настройка резонанс.png
настройка резонанс.png (18.87 KиБ) Видяна 1207 пъти
Pansim1 - специалист
Не че нещо искам да кажа, ама...още на предишната страница си се оплел като пате в кълчища с писанията за драйверите. :partyman:
И не, въобще не е задължителен трафа за да управляваш пълен мост, полумост или каквото се сетиш!!!
АБВ потребител - специалист
Не че нещо ,ама ето го нагледно. Я ми обясни как ще подадеш захранване на два транзистора едновременно по друг начин. Май трябва да си скъсате дипломите . :-D Очертал съм го в червено за да е ясно. :) Не съм нарисувал ключовете за да се види по точно. В полу -моста е същото. И защо в електожените се използват предимно драйверни трафове ?????? А сега де??? :) Като се отпушат двата транзистора и протече ток по червената линия , познай какво ще стане. :) Май трябва да спра да го играя клоун вече :-D
Прикачен файл:
управление на пълен мост.png
управление на пълен мост.png (47.4 KиБ) Видяна 1174 пъти
alien - специалист
що да спираш, почти започна да става забавно
между другото може да хвърлиш едно око на мосфет драйверите, от сорта на L6384 или IR2104/08 и други подобни
има и за цял мост - IRS2453
ама не разделят галванично като траф, тъй че обещай да не запояваш нищо, че ще ми е съвестно ако се утрепеш
също така липсата на галванично разделяне прави много особено опроводяването на платката, и по-специално масите - лесно се самовъзбужда ако платката не е читаво опроводена, но аз ги предпочитам пред трафовете
АБВ потребител - специалист
Драйвера е един ключ това е .Какво друго.Нали на този транзистор трябва да се подаде някакво напрежение. Принципа е същия.Драйвера от къде подава напрежение?????? От батерия ли????? :) Има само един начин да се сложи диод, за да ограничи високото напрежение,но пробие ли , смятайте резултата. :)
alien - специалист
нали уж се разбрахме да попрочетеш първо :-D
няма смисъл да гадаеш щото си на грешен път, айде погледни как точно работи и пак ще си говорим
АБВ потребител - специалист
Дай конкретен пример ,не почвай и ти с клишета. Пишете обосновани отговори, не само да си чешем езиците. А не ,слънцето е жълто и до там,ние тези вафли сме ги яли,дето се казва. :) Всеки може да твърди всичко ,но няма ли черно на бяло. Е ,твоя си работа си я в крайна сметка. Но само да се хвърлят празни твърдения не е начина. :partyman:
Последна промяна от АБВ потребител на вт яну 29, 2019 10:09 pm, променено общо 1 път.
alien - специалист
3 примера ти дадох по-горе
L6384
IR2104/08
IRS2453
АБВ потребител - специалист
Добре бе човек,за втори път ти казвам,помисли. Нали драйвера трябва да подаде от някъде това напрежение,нали идва от същото захранване?????? За да се затвори веригата и да протече ток нали трябва да дойде от някъде този ток... Кажи конкретен отговор, как ще стане това , не ми обеснявай какви драйвери да ползвам. Искам конкретен отговор да ми дадеш. Не се изнизвай. Начертай го.Не само да се правим на интересни..... И повече не ми излизайте с този номер да взема да чета, незнам кой трябва да чете в случая.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: