Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ben84 - специалист
вт окт 15, 2019 9:37 pmemsy написа:
A Сигурно ли е че е имало нещо там? Да не би да е само пътечка която се е стопила?
100%
emsy - специалист
Еми остава ти по точния модел е-жен или по номер в/у платката да търсиш схема , или поне снимки на платката.
Все ще има означение в/у платката.
АБВ потребител - специалист
Е ако това е токов траф,защо да са два. :) Последователно в първичната какво друго да има. :? Два неполярни кондензатора по 1,5 микрофарада 630в и между тях има високоомен резистор от порядъка на 100ком друго няма там според мен. На тази изгорялата част между двете полета, там е резистора . :) Не според мен ,а съм СИГУРЕН че е така. Схемата трябва да е пълен мост.
АБВ потребител - специалист
чет окт 10, 2019 9:34 pmemsy написа:
Еми мога да кажа само че те поздравявам с успехите :)
Щом може да се конкурираш с тези фирми които си изброил, аз нямам място дискусията.
Не съм навътре в нещата :)
Нещата Колега Emsy не са толкова сложни колкото се представят, но иска и човек малко да се интересува, и да пробва, а не да чака наготово . И не трябва да си скъперник,аз сигурно съм изгорил за над 100лв транзистори и други части ,но пък постигнах целта си и това което ме интересуваше. :) Отделно похарчих за уреди и други щуротий повече от 3 бона. Това е положението. :) Но сега мога да си спретна какъвто искам електрожен. Кефа няма цена ,така е. :) В основата на всичко е мечтата и желанието да го направиш. Но определено трябва и усет към тези неща,от всяко дърво не става свирка нали знаеш.
Последна промяна от АБВ потребител на нед окт 20, 2019 8:48 pm, променено общо 1 път.
ben84 - специалист
съб окт 19, 2019 8:13 pmАБВ потребител написа:
Е ако това е токов траф,защо да са два. :) Последователно в първичната какво друго да има. :? Два неполярни кондензатора по 1,5 микрофарада 630в и между тях има високоомен резистор от порядъка на 100ком друго няма там според мен. На тази изгорялата част между двете полета, там е резистора . :) Не според мен ,а съм СИГУРЕН че е така. Схемата трябва да е пълен мост.
Ще опитам със 100к и ще пиша какво е последвало.
:partyman:
АБВ потребител - специалист
Колега, провери кондензаторите да не са пробили и сложи паралелно на тях резистора,поне 2w да е. Успех. :)
emsy - специалист
нед окт 20, 2019 3:42 pmАБВ потребител написа:

Нещата Колега Emsy не са толкова сложни колкото се представят, но иска и човек малко да се интересува, и да пробва, а не да чака наготово . И не трябва да си скъперник,аз сигурно съм изгорил за над 100лв транзистори и други части ,но пък постигнах целта си и това което ме интересуваше. :)
:D
Е нали и аз това казвам, че нямам място в дискусията.
Не мога да се конкурирам, нито с излишните пари да си правя експерименти, нито броя изгорели тр-ри :).
За съжаление не успях да изгоря нито един :( .
Целта ми беше да имам ел-жен...., имам си го вече , и се ползва по предназначение.
Най важното е че ми върши работа.
Ако/като изгори , сигурно ще си купя готов.
Нямам време да се занимавам пак

ПП. А за изгорелия елемент на колегата :
явно пак грешно съм прочел / разбрал че, е свързан само той, последователно на трафа...
npace - специалист
А схема за индукционен нагревател някой може ли да направи?
АБВ потребител - специалист
Аз от кога ви казвам да ми изтриете профила тук да не ви пълня главите с бисери :-D и глупости.Има разлика в това дали ще повториш готова схема или ще създадеш такава,затова са повече и изгорелите транзистори. :) Да най лесно е в магазина, но мен ме радва много като създам нещо . А пък като гледам нискобюджетните апарати, не мерси, а и рекламите им са огън, примерно: Немски професионален елекрожен за 150лв. :) Как има още хора да се вързват на тези тарикати незнам :partyman: За скъпите апарати добре, но ставаш зависим към фирмата с ремонтите. Абе на кой какво му харесва ,това е положението :)
sstefanov - майстор
Изгорелите транзистори са цената на невежеството. :-D

Успех и най-вече - късмет!

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: