• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
estorm - специалист
колко излезе цялата сметка накрая ? Питам защото ги видях в един magazin за 100 лева . 170A. А ми е интересно да зная дали този е по добър от онези в магазина. Мой приятел си е взел от тях и преди малко ми каза че лесно се задействала защитата им.
cvetanmu - специалист
212 лв са ми всичките разходи по него,като някой неща съм купувал по два пъти :) .Не съм проучвал как са цените по магазините и сигурно може да се намерят и по добри цени,а що се отнася до електрожените за по 100 лв по-добре първо пробвай как работи.Точно това е слабото място на ефтините електрожени бързо прегряват,от моя вадя до 140 А като вече втора седмица се работи с него,а няма защита от прегряване(не успях да намеря датчика който е по схема )
estorm - специалист
чудя се дали това бързо прегряване може да се отстрани с 2 думи няма ли да ми е по лесно да преправя един от 100 кинта вместо да изгубя доста време за да реализирам подобен на вашия ?
cvetanmu - специалист
Незнам дали с преправянето няма да стане по скъп,нямам идея кое загрява при тях-виждал съм отворен някакъв китайски и ми направи впечатление че вторичната на силовия траф беше навита от шина,а това е предпоставка за прегряване на силовия трансформатор.Предпочитам да си го събера сам електрожена,по-лесно е от преправяне на нещо готово.Ето и другото творение което съм започнал :-D

Прикачен файл

DSC00742.jpg
DSC00742.jpg (102.65 KиБ) Видяна 33508 пъти

Прикачен файл

DSC00743.jpg
DSC00743.jpg (108.73 KиБ) Видяна 33508 пъти

Прикачен файл

DSC00745.jpg
DSC00745.jpg (134.22 KиБ) Видяна 33508 пъти
estorm - специалист
Е с този дизаин вече можеш да пуснеш търговска маркa :idea: :cool:
vezbata - напреднал
Мога да кажа само БРАВО :shock: .
Само не разбрах кое струва 212 лв.-смисъл коя е най-скъпата част в проекта?
cvetanmu - специалист
Най скъпи са диодите за изправителя на изхода на електрожена,а 212 лв ми излезнаха всички разходи.Кутията не влиза в сметката :lol: ,тя е подарък за машинката.
glupak - специалист
Какви кондензатори тури? При инверторите те са проблемни и скъпи, та затуй питам.
cvetanmu - специалист
Кондензаторите са сваляни от импулсни захранвания,не съм ползвал нещо специално.За момента не създават проблеми и не загряват.
lenko71 - специалист
Би ли дал някой жокер за изходния траф?
Интересува ме откъде да намеря материали (магнитопровод, медна лента).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: