Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Колега, при изменение на честотата не се изменя тока на пр.ход, намирисва ми на навивка на късо,малък постоянен товар. Защото при подаване на 230в ,т.на пр.ход отива на половин ампер. Или така е по принцип?? Уж внимавах при навиването. Ще видим. :) Имам и хубави ферити но не влизат,мястото е малко.
alien - специалист
с резонансник не съм се занимавал, не мога да ти кажа със сигурност как е
но ако имаш намотка на късо - първо загряват намотките, после сърцевината, макар че при толкова малко навивки на волт ми се струва че много бързо ще се подпали

тук има подробно описано как работи схемата и как се настройва
http://soundbarrel.ru/bit_tehnika/svarka_sam.html
АБВ потребител - специалист
Колега,проблема излезна от къде е :) Ферита на трансформатора се е счупил на две,незнам как, но е станало. Като развих трафа и се разпадна на две половини. :) Затова тока на празен ход беше голям.Ще направя по голяма кутия ,за да се подреди всичко както трябва и ще сложа хубав ферит. Трудна работа е да навреш резонансник в кутия 25х12х10см . Повече няма да си правя такива експерименти. :lol:
АБВ потребител - специалист
Един Приятел ме посъветва да си хвана млада любовница ,за да ми намести малко акъла и да забравя за малко за тези електрожени. Дали да го послушам?? :-D Взех да се вманячвам в тези щуротий :-D Вярно човек добива някой знания , и какво от това.
АБВ потребител - специалист
Японски електроди и Фрониус. Доста сполучлива комбинация. :)

yangi - специалист
Здр. АБВ много се луташ. Загряването на ферита не зависи от въздушната междина. От въздушната междина зависи магнитната проницаемост от там и тока на празен ход. Загряването зависи от материала на ферита и от индукцията. Малък брой навивки - по-висока индукция - повече загряване. Нискочестотен материал на ферита повече загуби от вихрови токове - повече загряване.

За това съм 1000% сигурен.
АБВ потребител - специалист
Здравей Yangi ,да сигурно е така. Промених схемата,защото не ми харесваха някой неща, сблъсках се и с някой проблеми.Сега започнах всичко от начало.Направих нова кутия и съм почти на финала. Не се вманячвам в изработката, този ще е за тестове.Да видя какво ,защо и после ще си направя качествен апарат.
АБВ потребител - специалист
Вече повече от 20 дни чакам подарената кутия,но така и няма да дойде сигурно.Мисля че е отишла другаде.Стара приказка е, че обещаното не е като даденото. Искам да кажа на колегата Cvetanmu , ДА НЕ Я ИЗПРАЩА, вече няма смисъл, намерих си няколко кутий .Да е подари на някой друг.
АБВ потребител - специалист
Електрожена заработи,заварява,но пак малък проблем. Като заварява бучи доста от електрода и е малко по слаб тока.Някой да има някакви предположения това бучене от какво е??? :)
hidrazin - майстор
Бах маа му, за 9 години и 1 месец тоя инвенТАРЕН ИлИкртУжен не го ли изработихте? :-D
Брат китаец ви изпраска у дуваро.
Прави ги по-качествени, по-евтини и ти ги носи до входната врата и никой - фирма, соло играч ... не мое да му се опре.
Ноооо... за това положение си има субективни, обективни и едни други причини.
Тези други причини трябва да бъдат изкоренени още в зародиш.
Малко късно но не и невъзможно....
Ай приятна дъга на електрода и гладък шев на празника... :lol:
:partyman:

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: