Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Pansim1 - специалист
АБВ потребител написа:
Науката какво казва за обратните напрежения на вторичната при еднотактниците.Имат значителна стойност :)
Въпроса е некоректен.
Уточни типа на преобразувателя.
agj - майстор
АБВ потребител написа:
Еми да :) Чугуна се топи при по -голяма температура и иска по- голям ток,за да се провари добре,иначе го наплюваш и не държи заварката.
Всеки електрод иска точно толкова температура колкото му е небходимо!
Големината на тока не зависи ли от дебелината на електрода?
АБВ потребител - специалист
agj написа:
АБВ потребител написа:
Еми да :) Чугуна се топи при по -голяма температура и иска по- голям ток,за да се провари добре,иначе го наплюваш и не държи заварката.
Всеки електрод иска точно толкова температура колкото му е небходимо!
Големината на тока не зависи ли от дебелината на електрода?

Е да ,ама ти не топиш само електрода,нали трябва да стопиш и метала. Защо на големи дебелини се ползва по дебел електрод? Нямам с какво да направя малко снимки да видиш каква е разликата между качествен и наплют шев.Така наречения наплют шев,не държи и после приказки че Вежена не правел здрави заварки.Заварявал съм с Вежен каросерий на камиони и досега не съм имал оплакване.Като стопиш електрода,или по точно материала от електрода върху не добре разтопен метал,така да го кажа ,според теб ще държи ли на опън заварката??? Шева изглежда красив на пръв поглед но на практика не издържа на напън.
Последна промяна от АБВ потребител на пет май 18, 2018 7:15 pm, променено общо 3 пъти.
АБВ потребител - специалист
Асиметричен полу-мост е схемата :) Два прави и два обратни диода и два снубера ,2,2нф. и 47ом.Друго няма на изхода.Благодаря!!! Това е на празен ход под товар не съм я пробвал.
Pansim1 - специалист
ABV, хайде да се разберем така, ти питаш конкретно нещо и пускаш схемата /или важната част от нея/ и аз ако е в моите познания отговарям. Иначе се получава развален телефон. :)
Въпросния инвертор, /ако съм правилно разбрал/ си работи спокойно с 300 волтови диоди. :partyman: Кое е неясно и какво трябва да се поясни?
АБВ потребител - специалист
Да, Извинявай не зададох правилно въпроса :) Получават се два импулса ,нали така,единия е правоъгълен и един много остър с голямо напрежение,обратен.Та мисълта ми е дали този остър пик в напрежението няма да пробие диодите.Усещам нещата ,но ми е малко трудно да ги обясня,защото не съм учил за това.Сори!!! Но ми харесва това че като нещо се развали по инверторите го отстранявам за половин-един час и продължавам работа,няма да обикалям сервизи па да чакам с дни.Затова ги правя тези упражнения :wink: Гениалното е в простотата,така и живота е по лесен.Един електрожен колкото е по прост като устройство,по лесно се подържа,няма какво да те изненада,това е то.Схемата е подобна на тази.
Прикачен файл:
post-128353-0-80778000-1386871901 (2).jpg
post-128353-0-80778000-1386871901 (2).jpg (92.97 KиБ) Видяна 1127 пъти
agj - майстор
АБВ потребител написа:
agj написа:
АБВ потребител написа:
Еми да :) Чугуна се топи при по -голяма температура и иска по- голям ток,за да се провари добре,иначе го наплюваш и не държи заварката.
Всеки електрод иска точно толкова температура колкото му е небходимо!
Големината на тока не зависи ли от дебелината на електрода?

Е да ,ама ти не топиш само електрода,нали трябва да стопиш и метала. Защо на големи дебелини се ползва по дебел електрод? Нямам с какво да направя малко снимки да видиш каква е разликата между качествен и наплют шев.Така наречения наплют шев,не държи и после приказки че Вежена не правел здрави заварки.Заварявал съм с Вежен каросерий на камиони и досега не съм имал оплакване.
Нали ставаше въпрос за чугун?Заваряването с Вежен е съвсем различно нещо!Не можа да ми стана ясно защо точно с чугунени електроди ще трябва да се изпробва издръжливостта на електрожените.Недоумявам?!Заваряването с чугунени електроди е толкова специфично че изобщо не е подходящо за такова нещо!
АБВ потребител - специалист
При една и съща дебелина се използва по голям ток,това е.Просто електрожена работи на по голям ток и натоварване,а каква е идеята на Андро ,не знам изобщо :? Никой не говори за Вежена,само давам пример за провара на метала.И кое му е различното при заваряването на Вежена,като изключим предварителното подгряване на метала при чугуна,сигурно ръкохватката се държи наобратно :-D
АБВ потребител - специалист
Преди 2-3 години един познат си купи електрожен.И му казах да иде да изкара един курс поне,но той ми каза че не било толкова сложно и бил гледал по интернет как ставало.Игра си сигурно 10 дена и повече да прави голяма асма на двора си и миналата година му падна от снега :-D
АБВ потребител - специалист
Колега Пансим :) само подмяташ тези наздравици,хубаво ама не употребявам никакъв алкохол вече.Само кафе,но прочетох скоро ужасяващи неща и за него ,как с годините ти поразява нервната система и някой органи,та вече и него избягвам. Само чайче и водичка . :)
На по едно чайче можем да обсъдим до къде е стигнала Българската инженерна мисъл в заваряването :)
Последна промяна от АБВ потребител на съб май 19, 2018 7:29 am, променено общо 1 път.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: