Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
пон мар 01, 2021 1:54 pmsstefanov написа:
Добре започна, остава да разбереш какво е реактивна мощност.
Е как какво??? Пяната на бирата, то е ясно. :-D Всъщност, активната мощност от първичната страна на трафа от клипа е: 20А х 230в= 4600вата. Така, от вторичната страна имаме 120А х 24волта(приблизително напрежение на дъгата)= 2880вата. Тоест Cos F=0,63 в случая, защото 4600 х 0,63=2898 :) На практика само горе долу половината от вкараната енергия върши работа. :) Ако е преобразувател някакъв , няма значение от схемата, този коефицент би трябвало да е по висок, да речем някъде към 0,8 примерно, не съм правил точна сметка.Моята цел е, не да правя перпетомобиле ,а да се доближа максимално до еденицата,по рано се огелпих като написах по голяма от 1. :) Иначе това исках да ви кажа с думи прости.Но вие така и не ме разбрахте :)


Принципът на действие на капацитивния компенсатор на реактивна мощност е, че реактивната мощност вече не се движи между генератора и товара, а извършва локални трептения между реактивните елементи - индуктивни намотки на товара и капацитивния компенсатор. В същото време, за да се намалят загубите, причинени от потока на реактивната мощност, е необходимо компенсаторът да се постави възможно най-близо до товара.
iliya_i - майстор
А на едната графика на осцилоскопа да забелязваш някакъв преходен процес?
Или него да не го броим.
АБВ потребител - специалист
пон мар 01, 2021 9:33 pmiliya_i написа:
А на едната графика на осцилоскопа да забелязваш някакъв преходен процес?
Или него да не го броим.
Имаш предвид, трептящия кръг, при затварянето на транзистора ли??? :) Ако е това, трябва да се получава м-у капацитета на входа и първичната намотка на трафа. Или не е това?? :) И м-у другото има ли направен такъв преобразувател, близо до еденица, то без малки загуби няма как, но примерно 0,98. Или все още не е сътворено такова чудо??? Просто питам, не съм видял досега. :) Фрониуса на батерий на живо не съм го видял още.
MamaMy - майстор
До колкото знам най-високо КПД има обикновения трансформатор. А реактивната енергия е загуба. Тя е в противофаза на нормалната синусоида и реално се изважда. Няма как да я сумираш, а просто може да намалиш загубата с помощта на кондензатора. Това знам казано на най-прост език. Всичко останало е в зоната на фантастиката.
АБВ потребител - специалист
Благодаря на всички които се включиха :) Явно няма да е лесна работа.Ще опитам да видим какво ще излезе, ако нестане, здраве.
angelfilev - специалист
пон мар 01, 2021 9:47 pmАБВ потребител написа:
пон мар 01, 2021 9:33 pmiliya_i написа:
А на едната графика на осцилоскопа да забелязваш някакъв преходен процес?
Или него да не го броим.
Имаш предвид, трептящия кръг, при затварянето на транзистора ли??? :) Ако е това, трябва да се получава м-у капацитета на входа и първичната намотка на трафа. Или не е това?? :) И м-у другото има ли направен такъв преобразувател, близо до еденица, то без малки загуби няма как, но примерно 0,98. Или все още не е сътворено такова чудо??? Просто питам, не съм видял досега. :) Фрониуса на батерий на живо не съм го видял още.
АБВ, Батерий много ми харесва като име. Може би е живял по времето на император Траян или Адриан, може би заедно с Фрониус да са разбирали и реактивния ток. :)
АБВ потребител - специалист
ср мар 03, 2021 11:28 pmangelfilev написа:
пон мар 01, 2021 9:47 pmАБВ потребител написа:
пон мар 01, 2021 9:33 pmiliya_i написа:
А на едната графика на осцилоскопа да забелязваш някакъв преходен процес?
Или него да не го броим.
Имаш предвид, трептящия кръг, при затварянето на транзистора ли??? :) Ако е това, трябва да се получава м-у капацитета на входа и първичната намотка на трафа. Или не е това?? :) И м-у другото има ли направен такъв преобразувател, близо до еденица, то без малки загуби няма как, но примерно 0,98. Или все още не е сътворено такова чудо??? Просто питам, не съм видял досега. :) Фрониуса на батерий на живо не съм го видял още.
АБВ, Батерий много ми харесва като име. Може би е живял по времето на император Траян или Адриан, може би заедно с Фрониус да са разбирали и реактивния ток. :)
Да. И ти им обясняваше как става филма. :-D Ти не правиш ли грешки, или си богопомазан ????? Нагледал съм се на майстори,които като вдигнат малко главите, и си мислят че са богове.Едно да запомниш от мен. Арогантноста никога не е била присъща на истинските капацитети , в който и да е бранш. Ти явно не си от този отбор, и ако не се промениш никога няма да бъдеш. Това го запомни. :|
angelfilev - специалист
АБВ потребител написа:
Да. И ти им обясняваше как става филма. :-D Ти не правиш ли грешки, или си богопомазан ????? Нагледал съм се на майстори,които като вдигнат малко главите, и си мислят че са богове.Едно да запомниш от мен. Арогантноста никога не е била присъща на истинските капацитети , в който и да е бранш. Ти явно не си от този отбор, и ако не се промениш никога няма да бъдеш. Това го запомни. :|
Не го приемай сериозно, малко смях не е вреден!
АБВ потребител - специалист
Малко в страни от темата, но да попитам знаещите нещо :) . Откъде мога да намеря, каскада за високото напрежение на един японски осцилоскоп, и може ли евентуално да се смени с такава от телевизор???? Някой има ли идея?? :) Модела на осцилоскопа е доста стар, 80-те години. :)
amdatlon - специалист
пон мар 01, 2021 4:39 pmАБВ потребител написа:
Всъщност, активната мощност от първичната страна на трафа от клипа е: 20А х 230в= 4600вата. Така, от вторичната страна имаме 120А х 24волта(приблизително напрежение на дъгата)= 2880вата. Тоест Cos F=0,63 в случая, защото 4600 х 0,63=2898 :) На практика само горе долу половината от вкараната енергия върши работа.

Прощавай , но малка вметка да направя :)
Нещо бъркаш Cos F и КПД .

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: