Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Pansim1 - специалист
yangi написа:
Но амплитудата на променливотоковата съставка на заваръчния ток, ще е голяма и няма да се постигне голям заваръчен ток с 2 транзистора. Амплитудата излиза 70-80 Ампера.
Къде има променливотокова съставка? Нали на изхода имаме ЕДНОПОЛЯРНИ импулси. Във френските Гизми които са също еднотакти, няма изходен дросел и работят. Друг е въпроса как, и защо...т.е. честотата там е около 80кХц
Импулсите са ти много добри на гейта.
yangi - специалист
Размагнитването на силовия трансформатор. Коефициент на запълване 0,44.
Графиката е на Колектор-Емитер на Бармалейската схема на IRG4PC50U.
Прикачен файл:
irg4pc50u K_E2.jpg
irg4pc50u K_E2.jpg (59.76 KиБ) Видяна 1229 пъти
Тъй като нямам сонда за високо напрежение съм сложил делител 100кОма/10кОма. Напреженията са 11 пъти по-малки и фронтовете са по-полегати.
yangi - специалист
Ами еднополярния импулс като премине през индуктивноста се получава не добре изгладен постоянен ток, който като се разложи в ред на Фурие се състои от постояннотокова съставка и определен брой хармоници. Та хармониците ги имам в предвид като промеливотокова съставка.
yangi - специалист
Pansim1 благодаря за коментара ти.

Крачетата на диодите имат отвор Ф4, удачно ли е от гледна точка на загряване да се завие шина или кабелна обувка с винт 4мм или трябва да се запоява?

Ток 140-150А.
Pansim1 - специалист
Например така...

Прикачен файл

IMG_20180516_150943.jpg
andro440 - майстор
Пансим ,стига с тия твоите недомлъвки .../друг бил въпроса кое и как работи / ето така се прави ако искаш да помогнеш --Пускам схема -АЗ Я ПУСКАМ ! и обяснявам как работи
Прикачен файл:
Picture 062.jpg
Picture 062.jpg (24.65 KиБ) Видяна 1160 пъти
и пояснявам ! С тези няколко елемента се постига една екстра ,когато залепне електрода и напрежението в изхода падне ,се изкл 300-та волта на силовата верига . Елементарно ,просто и действащо !
Pansim1 - специалист
yangi написа:
Тъй като нямам сонда за високо напрежение съм сложил делител 100кОма/10кОма. Напреженията са 11 пъти по-малки и фронтовете са по-полегати.
Добре е размагнитването.
Има сонди високоволтови май в базар.бг Струва си да си запазиш осцилоскопа
АБВ потребител - специалист
Я кажете сега, Науката какво казва за обратните напрежения на вторичната при еднотактниците.Имат значителна стойност.Как се борят??? :)
agj - майстор
andro440 написа:
.... -просто слагаме по една кутия електроди и ги горим един след друг, на когото електрожена първи откаже ,го подарява на опонента си . Аз предлагам да заваряваме с чугунени електроди първоначално
С чугунени електроди по бързо ли загряват електрожените?
АБВ потребител - специалист
Еми да :) Чугуна се топи при по -голяма температура и иска по- голям ток,за да се провари добре,иначе го наплюваш и не държи заварката.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: