Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Да , Благодаря ти Колега ще потърся такива електроди. Да те попитам нещо ако може ,разбира се. Тъй като се занимаваш с ремонт на инверторни електрожени. От какво дефектират най често,захранване,силов блок и т.н. , кое се разваля предимно.Питам защото има много противоречия относно това.Имаш доста опит, сигурно си забелязал през годините.
dim_dimov - напреднал
Дано не се сърдят колегите, че пиша в тази тема. Въпроса ми е към знаещите, може ли на трансорматорен електрожен да му се сложат 4 диоди и да работи на прав ток и какво се прави в такъв случай :)
АБВ потребител - специалист
Не съм слагал Колега,но някъде из форумите четох че слагат 4 -50амперови греца в паралел и нямало проблеми,работели. Задължително обаче на радиатори.Пробвай мисля че ще стане. :) Вземи диоди с по малко обратно напрежение да не ти греят много.Ако напрежението на вторичната намотка ти е 50-60в, няма смисъл от 1000волтови диоди.
plamen6703 - майстор
съб окт 27, 2018 5:39 pmdim_dimov написа:
Дано не се сърдят колегите, че пиша в тази тема. Въпроса ми е към знаещите, може ли на трансорматорен електрожен да му се сложат 4 диоди и да работи на прав ток и какво се прави в такъв случай :)
На "трансорматорен" няма да стане, но на трансформаторен електрожен може да се добавят четири диода и дросел. Може и пети диод да се добави да не връща енергия, ама това вече по желание на клиента :) Ако пък електрожена е "Кракра" направо "заспива", но ще ти трябва и пом.електроженист да го пренасяте :-D
Сега сериозно /другото също беше сериозно/, не се занимавай с глупости, тия електрожени вече остават в историята, дори да е Кракра не си заслужава усилието и парите, не си заслужава също да те покъса да го носиш, освен ако не си млад и не толкова умен :wink: ! :partyman:
АБВ потребител - специалист
Пламене, ама той няма само да го носи. Пренася го до някъде и почва да работи.Зависи за каква работа ще му трябва. Един фен на марката Мерцедес можеш ли да му внушиш че Лексуса е по добър. Това е същото. :)
АБВ потребител - специалист
То има инвертори и инвертори. :) Един пич скоро ми разказа как преди 3 години имал кра-кра и я продал. Купил си някакъв инвертор за 300лв. За 3 години 3 пъти в сервиз и 200лв за ремонт, незнам колко му е била гаранцията,70-80лв за кабели,ръкохватка и щипка. И сега пак му правел някакви номера, прекъсвала му дъгата.Искаше да го махне и ме питаше какви пари можел да му вземе.Щял пак да търси някакъв трансформатор.Обясних му че за малко повече пари има и хубави заваръчни инвертори. Но както и да е. :)
plamen6703 - майстор
Има хора и хора, има хора /като твоя пич/, на които "дограмата" им хлопа :-D
Нещо подобно е случая и на dimov с неговия инверторен електрожен. При положение, че машината е в гаранция да се оплакваш във форум, че електрожена ти има проблеми при заваряване е леко несериозно :wink: При положение, че си минал един път на инверторен електрожен, да се върнеш обратно на "саксията" трябва да ти хлопа "дограмата". За 300 лв. човек може да си купи чудесен инвертор за хоби заваряване от търговците във форума и спокойно с отстъпката може да си договори едни по-дълги кабели за по-голямо удобство :) Другото кой какво е дал, колко не струват китайските инвертори са приказки по "телефона"! :partyman:
АБВ потребител - специалист
Е то сега на кого не му хлопа дъската :-D Колко хора вървят и си говорят сами.Всъщност вообще не е никак смешно това.И някак го смятаме за нормално.
dim_dimov - напреднал
Не бе колеги само попитах за трансорматорния електрожен. Тежи ама работи докато моя който днес пускам за реклама до търговеца се инати при заваряване. За това попитах за стария електрожен и вие ме почнахте :roll:
АБВ потребител - специалист
Аааа не сме те почнали ние само си говорим. Опитай с 4 греца и мисля че няма да има проблем. Нямам нищо против китайската техника,който иска да я купува, но стока идвайки чак от Китай, минаваща най малко през 3 търговски ръце,и предлагаща се тук за 200-300лв,да кажеш че това е свястен инструмент е най -малкото смешно.И какво значи; за вкъщи става;. Една заварка винаги трябва да е отговорна,няма значение къде се прави. Ако един ден падне някоя тежка метална врата и осакати детето ви,как ще разсъждавате тогава. То хората се сещаме винаги като стане белята.Няма такъв вариант за вкъщи става. Заварява се винаги отговорно с подходящ инструмент.Това не е детска игра. А подходящия инструмент не струва малко пари. Запомнете го това.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: