Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
yangi - специалист
За елементите не би трябвало да има проблем. Моите ми ги поръчаха от Китай. Нямам никакъв проблем. Важно е да се види рейтинга на продавача и количеството на продажбите.
andro440 - майстор
Прикачен файл:
IMG_20180701_181018.jpg
АЗ ЩЕ МЪЧА ЕЙ ТИЯ ФЕРИТИ
andro440 - майстор
съмнявам се ,че се заблуждаваш
нед юли 01, 2018 7:03 amyangi написа:
За елементите не би трябвало да има проблем. Моите ми ги поръчаха от Китай. Нямам никакъв проблем. Важно е да се види рейтинга на продавача и количеството на продажбите.
yangi - специалист
съб юли 07, 2018 11:27 pmandro440 написа:
съмнявам се ,че се заблуждаваш
нед юли 01, 2018 7:03 amyangi написа:
За елементите не би трябвало да има проблем. Моите ми ги поръчаха от Китай. Нямам никакъв проблем. Важно е да се види рейтинга на продавача и количеството на продажбите.
Възможно е andro. Аз съм поръчал от алиекспрес над 10 стоки на тоя принцип и за сега не съм имал проблем.
yangi - специалист
Иначе сложих и термозащитите. На транзисторите на 75°, на диодите на 90°. Сложих ги със силиконова паста. Не можах да ги доближа много до елементите на 2÷2,5 см. Иначе си работи добре инвертора. Само ми изгоря единия вентилатор, смених го и намалих напрежението от 14,4V на 12V само за вентилаторите, на управлението си остана 14,4V. Чиповете на вентилаторите са на 16V (явно им идват повечко тея 14,4V). Консумацията падна с 20%. Намалих го с 3 последователни диода 1n4001 вместо стабилизатор за да не слагам охлаждане.
nikolaytatarov - специалист
Здравейте ,от доста време не бях влизал в този форум и се радвам че все още темата е жива. Накоро си купих феритен пръстен от комет R80/40/15 K2006 ako някой е ползвал такъв трансформатор за резонансната схема моля да подскаже колко навивки е първичната .На мен ми излезе 32–34 за пълен мост сметнато с една програмка и нещо много ми се види. :?:
Благодаря предварително.

https://store.comet.bg/Catalogue/Product/29927/
АБВ потребител - специалист
:) Здравейте и от мен :) Привет на всички инвертостроители.Колега ,темата със сигурост няма да замре,защото има доста фенове.И аз имам два броя от същите ферити но засега всичко е в застой ,защото нямам никакво време за хобито. :) Но опитай може и да стане.Ако тока на празен ход е голям ,даже ще трябва още навивки в първичната да навиеш. Опитай. :) Yangi радвам се че напредваш с твоя проект.Успех!!!
АБВ потребител - специалист
нед юли 01, 2018 11:36 pmandro440 написа:
IMG_20180701_181018.jpgАЗ ЩЕ МЪЧА ЕЙ ТИЯ ФЕРИТИ
Андро,Здравей.Това да не са Е-55 от стари телевизори??? Голяма междина имат. :)
yangi - специалист
чет авг 16, 2018 4:39 pmnikolaytatarov написа:
Здравейте ,от доста време не бях влизал в този форум и се радвам че все още темата е жива. Накоро си купих феритен пръстен от комет R80/40/15 K2006 ako някой е ползвал такъв трансформатор за резонансната схема моля да подскаже колко навивки е първичната .На мен ми излезе 32–34 за пълен мост сметнато с една програмка и нещо много ми се види. :?:
Благодаря предварително.

https://store.comet.bg/Catalogue/Product/29927/
Горе-долу при 30KHz, аз така ги виждам нещата за тоя ферит:
Прикачен файл:
ferit.JPG
yangi - специалист
Или 23-24 нав. първичната при 30КХз, т. к. сечението ти е с една идея по-малко от това което съм заложил в програмата.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: