Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Pansim1 - специалист
АБВ потребител - нещата са ти доста неясни /меко казано/
Още преди няколко страници те посъветвах да четеш, ама не картинки а книги!!!
Не се обиждай, но основни неща в силовата електроника са ти мъгла. Аз не мога в няколко реда да ти налея информация, която умни глави са написали в цели книги.
Пълен мост, полумост, правоходов еднотакт - всичко това съм го правил и с оптика, и с интегрални драйвери 2110 /2113/ на Infineon /бивш IRF/ включително и с бутстрепно захранване на горния драйвер и мощност над 5кВт !!!

Заваръчните инвертори ИЗА 150 и ИЗА 190 също са с такива драйвери...и забележи, с 5 год гаранция
Та не пиши глупости повече, а залягай над книгите :partyman:
Последна промяна от Pansim1 на чет яну 31, 2019 2:42 pm, променено общо 1 път.
alien - специалист
чет яну 31, 2019 1:20 pmАБВ потребител написа:
Дадох схема за да стане ясно. Незнам как да го обясня по просто. :)
схемата която ти си дал няма нищо общо с реалността, за това ти пратих реална схема, всъщност бяха 2 схеми, едната външна схема как се връзва драйвера да управлява 2 транзистора едновременно и една вътрешна схема на чипа да видиш как работи вътре самия чип за да управлява 2та транзистора независимо един от друг
обаче ти дори не опитваш да помислиш, плещиш си глупости без спирка
ако само ще копираш електрожени с драйверни трафове - продължавай нататък, мосфет драйвери не ти трябват
ако искаш да разбереш как работят мосфет драйверите - върни се на тези 2 схеми и размишлявай
ако искаш някой да седне да ти изнася лекции за всяка подробност която отказваш да четеш и учиш - това няма как да стане, електрониката е доста обширна наука и трябва да наемем 20 човека тук на пълен работен ден да ти преписват учебници, което пак е изгубена кауза защото ти и отговорите отказваш да погледнеш и пак си бълваш глупостите
АБВ потребител - специалист
Е добре де как се разделят веригите тогава????????? Ето аз как си правя драйверите+ драйверното трафче и готово. Ако се зарежда кондензатор пак е същото.Как го постигат това разделяне?????
Прикачен файл:
тр. драйвер.jpg
тр. драйвер.jpg (24.95 KиБ) Видяна 1396 пъти
АБВ потребител - специалист
Мисля че се сетих за един опростен начин. Ще пробвам. :) Е аз съм още на елементарните схеми,по нататъка по сложните. Сигурно има и по елементарен начин да стане.Не искам готови неща. Иначе щеше да отида и да си купя едно Кемпи и филма да свърши. А електрожени за работа имам.
Последна промяна от АБВ потребител на чет яну 31, 2019 10:53 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Разбрах как става и как работи този драйвер. Не е сложно, но като незнае човек :) Мале ,мале а аз къде отидох,и какви неща наговорих,много хляб трябва да се яде още. Благодаря за съветите!!! :partyman: Не 20,а само един човек ми е достатъчен,ама да е на място. Като разбера принципа бързо схващам.Е дано някой ден и аз се похваля с апарат собствена разработка,че така да кълвем от чуждото не е приятно ,най малкото. Само да не си остана вечния ученик(първокласник). :-D
АБВ потребител - специалист
Наистина Извинявам се за това което нахлепах,и по специално на Колегата който се опита да ми обясни. Точно си мисля че вече мога да летя и вие ме сваляте на земята. :-D Но да чете човек,ами на български няма почти нищо,само стари неща. Трябва и езици да се учат.Оле май ще си намеря друго занимание ,толкова разправий за един електрожен, не е истина.
alien - специалист
повече от 15 години търся и чета само на английски, и в много редки случаи на руски
почти нищо няма на български, изгубено време
без английски работата не върви
swissmad1 - специалист
Сори , ама не се сдържах -малко оф:
чет яну 31, 2019 6:04 pmАБВ потребител написа:
Мисля че се сетих за един опростен начин. Ще пробвам........... да отида и да си купя едно Кемпи и филма да свърши.
ще си намеря друго занимание ,толкова разправий за един електрожен, не е истина.
И ще спреш да мъчиш науката? :-D


ПП.Не се заяждам @АБВ потребител , просто чета какво си написал.То и без това основно ти пишеш тук.Но се вслушвай и в мненията на колегите - те се опитват да ти помогнат макар и да не ти дават всичко сдъвкано и наготово.Трябва и да поназнайваш някой работи :? ........съвсем без знания ........ще те УТЕПА тока..... :lol:
АБВ потребител - специалист
Като малък ме е удрял 4-5 пъти,то затова и сега трудно вдявам :-D сега като голям може и да не ми прости. За отказване незнам,вече ми се върти идея за следващия апарат ,но ще е с тези драйвери, еднотактен ще е сигурно. Този сега ме поизмъчи настаняването в кутията,наложи се да преправям доста,както казах повече с такива тясни кутий не се захващам.Доста си играх и с управлението и драйвера.Оригиналната схема харчи повечко ток.Вместо чипа uc3825 сложих sg3525.Пак е с др.траф но тока е с 60% по малко което е по добре.Има и малко повече транзистори,но импулсите са доста по добри в сравнение с оригиналната схема.
Последна промяна от АБВ потребител на нед фев 03, 2019 9:22 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Пък и кой да пише,хората не им се занимава, отиват дават едни 300лв и си свиркат. Това да си направиш своя машина е много трудно. Може да коства хиляди,ако се сметне цялото загубено време.Особенно за хора като мен започващи от нулата.Иска се много инструменти ,уреди,вообще сложно е. А за знанията да не казвам.И аз малко си ги представях нещата по друг начин.Но не е толкова просто.Хората не виждат смисъл от толкова блъскане,гледа се по лесното.Досега поне 10 човека са ми казали да не се занимавам.Има и такива които подпитват, до къде стигна,как е.Та така. Всеки си е башка луд ,където се казва.По добре да правя това ,отколкото да ходя по кръчмите. :)

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: