Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
yangi - специалист
Здравейте, малко теория да вкарам. При 1÷2мм дъга, 18÷20V напрежение. При 3÷4мм, 24÷25V. При 7÷8мм, 34÷36V. Това е при заваряване с обмазани електроди.
АБВ потребител - специалист
Става въпрос за мрежов траф.Аз като вдигна електрода на 10-12мм(не съм го мерил точно) ми показва около 40в.Но и на по къса дъга около 7-8 мм пак не се получава добър шев.При инвертора като вдигнеш електрода ,шима оширява импулса и напрежението не се изменя ,защото увеличава тока, е ако е добре направено управлението разбира се. :) Питах моя приятел за подобряването на кра-крата и като разбра че ще се пренавива ,категорично отказа.Май ще търся да купя такъв звяр,интересно ми е какво ще стане :) Пък и Колегата Пансим ще се откаже завинаги да се занимава с електрожени като види как заварява без дросел ок.48.00 :-D
alien - специалист
би ли обяснил? защо да няма дросел?
освен, че тежи и заема място, други минуси не знам да има, при заваряването дросела има само плюсове до колкото знам...
АБВ потребител - специалист
ср дек 05, 2018 12:00 amalien написа:
би ли обяснил? защо да няма дросел?
освен, че тежи и заема място, други минуси не знам да има, при заваряването дросела има само плюсове до колкото знам...
Защото двете общо правят 50 кила,заради това основно.Иначе, да има ползи,една от които е по лесното запалване на дъгата и не само това .
АБВ потребител - специалист
Май и аз ще спра да пиша тук,някакси не е интересно вече.Крайно време е :-D пък и не искам да ви развалям форума.Никой не пише.По добре да си гледам работата :) така ще е най добре.Пожелавам ви успех Колеги!!! :supz:
Pansim1 - специалист
ср дек 05, 2018 9:56 pmАБВ потребител написа:
Никой не пише.
Аха...и как да пише като ти изчерпа цялата тема с изявлението че когато ШИМ-а разшири импулса, напрежението остава същото, пък тока се увеличава
След подобно заявление - как да пишем...и защо. :lol:
АБВ потребител - специалист
Да прав си ,голям пропуск :) Не е така разбира се.Не се оправдавам,но и самия Негуляев си противоречи.Казва че при възникването на резонанс инвертора ще загине, а при настройката посредством честотата търси резонанс.Ето това не го разбирам. :) Принципа тук е съвсем друг ,а защо му казват резонансник не знам.Не съм мерил скоро напрежения на дъгата ,сега си блъскам главата с други работи. :partyman:
plamen6703 - майстор
вт дек 18, 2018 2:33 pmАБВ потребител написа:
Да прав си ,голям пропуск :) Не е така разбира се.Не се оправдавам,но и самия Негуляев си противоречи.Казва че при възникването на резонанс инвертора ще загине, а при настройката посредством честотата търси резонанс.Ето това не го разбирам. :) Принципа тук е съвсем друг ,а защо му казват резонансник не знам.Не съм мерил скоро напрежения на дъгата ,сега си блъскам главата с други работи. :partyman:
За да разбереш какво казва Нягулев трябва да имаш поне малка предварителна подготовка и да отбираш поне малко от електроника :wink:
Всъщност "резонансника" на Нягулев не е никакъв резонансник, ама как да ти го обясни човек като не знаеш да четеш схеми и пишеш глупости!
Познай какво би се случило при работа в резонанс и късо на изхода :wink:
Чети повече и каквото не ти е ясно питай, не е срамно, срамота е да се опитваш да обясняваш и пишеш неща, които не са ти ясни!
Успехи! :partyman:
АБВ потребител - специалист
Еми има хора които могат ,но не искат .Има като мене искат пък ,не могат.А по лошото е когато не искаш и не можеш.То така по форумите трудно,не знам дали се провеждат и такива курсове по силова електроника.Или чирак при някой.Засега е проба -грешка но цената е много висока.
plamen6703 - майстор
По мое мнение подхода ти е неправилен :) Значи, човек като отиде някъде за акъл, не дава акъл, а ти точно това се опитваш да правиш :wink:
Курс не ти трябва, трябва ти да почнеш от простото към по-сложното и най-сложното... Не ми се връща назад, където пишеш, че по електроника повече знания не ти трябват... трябват ти много знания и почни с елементарните неща. Научи кои електронни елементи как работят, научи се да четеш схеми... да можеш да работиш с измервателни уреди и да знаеш какво измерваш и какво се случва в изследваната верига.
Загуби винаги ще има и електронни елементи не е "горил" само този, който не е работил с тях :)
Горното напълно добронамерено ти го казвам, а намериш ли къде да чиракуваш не се колебай да станеш чирак на някой, който иска да ти даде занаят в ръцете! :partyman:

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: