Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
По принцип не виждам как да навредят.Но всичко е възможно.Казваш че и без кондензаторите пак ги има тези осцилаций. Пробвай за последно и направи резисторите на снуберите на изходните диоди от 15 на 100 ома да видим какво ще стане.Аз ако бях на твое място щях да ровя докато открия причината,мен ме дразнят така оставени нещата.Недоизпипаната машина ще ти скрои номер все в неподходящ момент .
emsy - специалист
Да, ще пробвам отново, само да налепя платката,
имам надежда че ще се подобрят нещата, ( или да гръмне :-D ) като скъся проводниците и ги подредя по хубаво.
Иначе при първите тестове, се усеща греене повече на изправителните диоди ( но не много) , транзисторите са добре.
Сложих термозащита на 75 'С на радиатора, и термодатчик към вентилатора.
АБВ потребител - специалист
На диодите колко е обратното напрежение??? Аз слагам 200-волтови и нямам проблеми. Пак греят но не много.
Pansim1 - специалист
пон авг 20, 2018 9:39 pmАБВ потребител написа:
Ето ви много добре направен резонансник на Негуляев :) Поздравления за този който го е сътворил

Човека се казва Илиян и е от Пловдив. Познаваме се лично от доста време. Изключително точен и прецизен човек, което личи и от изработката на инвертора. За съжаление, на българския пазар се търси предимно евтиното, и вече се е отказал от развитие на идеята. Има направени 10-тина броя. Работят железно, някои от тях в тежки условия.
Спрямо оригиналната Негуляевска схема има малки разлики, но за това може да се потърси самият Илиян Киров.
АБВ потребител - специалист
Колега Здравей :) Аз бих си купил такава машина ако знаех за тези заваръчни инвертори преди 2 години.Да качествено направен продукт,личи си, евала.Що се отнася до евтиното,да ме прощавате ,ама евтини електрожени купуват хора които не разбират от заваряване,не казвам че аз разбирам много,но това са ми наблюденията.Евтиния инструмент точно когато ти трябва тогава ще се счупи.И немога да разбера хората които казват,ще го ползвам в годината 2-пъти. И аз така разсъждавах преди години,но сега подбирам това което купувам.Купих си преди време бензинова резачка от евтините,щях да я ползвам рядко,1-2 пъти в годината.Почнах един ремонт на покрива и ми потрябва ,тя пък точно тогава като каза няма да запаля и това е.Ядосах се и я изхвърлих в контейнера за боклук.Та всеки сам си знае, но аз вече не бих заложил на евтин инструмент.То има и скъпи боклуци, за което вина имат търговците но това е дълга история.Всичко това не е от липсата на пари ,а по скоро е въпрос на разумен подход .Има ли желание ,ще се намери и начин.Много ме радват хора като теб и Илиян Киров,ето такива хора които създават нещо тласкат себе си и държавата напред. Като на Българския пазар не се търсят качествени продукти на хубава цена ,има други пазари на които се търсят.Всичко е възможно.
АБВ потребител - специалист
А и знаеш особен народ сме Колега :) . Аз почнах едни ремонти ,подобрения в къщи и комшийте спряха да ми говорят.
emsy - специалист
вт сеп 11, 2018 1:38 pmemsy написа:
Да, ще пробвам отново, само да налепя платката,
.
Големи ядове с тази платка, :-D
От недоглеждане когато съм четрал схемата в програмата , съм объркал 3-4 връзки.... и заради това ми отидоха 2 дни да търся що работи "криво" новата платка.

Както и да е оправих го.
Пробвах и без кондензатори в първичната намотка, и със по-малък капацитет... и
изобщо няма разлика в графиката. Тези осцилации все си стоят, даже не се и променят.
Само Снубера ги оправя почти :(
АБВ потребител - специалист
Колега , пробвай с изменение на честотата. :)
emsy - специалист
А , Правили ли си подобна схема?
В смисъл имаш ли графика как трябва да изглежда на входа на силовия траф.
За да знам какво да гоня ;)
АБВ потребител - специалист
пет сеп 28, 2018 8:41 pmemsy написа:
А , Правили ли си подобна схема?
В смисъл имаш ли графика как трябва да изглежда на входа на силовия траф.
За да знам какво да гоня ;)
Гониш само правоъгълници,другото не е за предпочитане. :)

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: