• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
С една дума този траф ограничава максималния ток на електрожена. Ясно. Благодаря! !! Жив и Здрав.
АБВ потребител - специалист
АБВ потребител написа:
С една дума този траф ограничава максималния ток в първичната на трансформатора. Ясно. Благодаря! !! Жив и Здрав.
andro440 - майстор
с една дума този траф върши автоматично подържане на Ампеража ,зададен от копчето ,не знам как по просто да ти се обясни ,и Цветан ти е писал и е обяснил достатъчно добре !щом се нарича токов Траф ,значи следи тока и се стреми да вкара в норма цялата схема
АБВ потребител написа:
АБВ потребител написа:
С една дума този траф ограничава максималния ток в първичната на трансформатора. Ясно. Благодаря! !! Жив и Здрав.
MrMurdjo - майстор
На предната страница е даден най-верния отговор. Токовият траф сам по себе си не регулира нищо, той само превръща протичащия ток в напрежение, което подава като сигнал за обратна връзка към управляващата електроника.
nikolaytatarov - специалист
andro440 написа:
няма да пускам нова тема ,тази на Цветан е достатъчно добра и коментирана ,мисля си обаче да я съжива , с започнатата и частично налепена схема ,на мостов електроженоколо 180 А ,който ще има и други опции по предназначение
Прикачен файл:
IMG_20170423_223703.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170423_223853.jpg
Андро , какво е туй зелено търкало на масата , я дай накакви параметри.
АБВ потребител - специалист
Имам един такъв въпрос, ако позволите. Гледам че продавате изработени от вас електрожени на хора , които работят с тях. Някой следи ли за качество на изработка, тестове някакви, сертификати. Ако не дай си Боже някой който е купил от вас такъв апарат пострада , удари го ток , примерно , кой ще отговаря тогава???? Просто се замислих за това гледайки че всеки взе да "" разбира"" от силова електроника. Благодаря ви !!!
sstefanov - майстор
Да допълня въпроса - кой носи отговорност, ако си купиш електрожена от магазин и се случи същото?
АБВ потребител - специалист
Фирмата производител предполагам. Имам предвид от некачествена изработка , забравена изолация някъде примерно и друго , не по вина на този който го ползва.
sstefanov - майстор
Силно се съмнявам да успееш да осъдиш китаеца, който е направил електрожена ти :)
АБВ потребител - специалист
Китаеца не но търговеца вносител. И изобщо някой съблюдава ли за тези неща контрол някакъв не само за електрожените по принцип и за други уреди. Или пълно безхаберие както е навсякъде. Просто ми е любопитно. Тока както е приятел може да бъде и враг. То и аз да взема да пусна една серия 150 амперови електрожени тогава нищо че съм тракторист :-D
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: