Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Отначало ми се струваше че резонанс и електрожен не е добра комбинация,но се оказа че става перфектен електрожен. Зарязах другите електрожени и бачкам само с този, голям кеф е . Получи се много добра машина,сега ще го преработя да изглежда и добре. Нова кутия,нови платки,всичко ще го направя подобавящо. И започвам масово производство :-D
STEPER - специалист
чет май 30, 2019 2:44 pmАБВ потребител написа:
............... Никой не пише ,явно не ви се занимава с тези глупости :-D Нищо де ,ще пиша само аз тук. Действате и си мълчите знам аз.
Здравей АБВ потребител,
За да не ти е тъжно да си сам във форума :wink: реших да попитам - Е ли възможно с тези неща да спретна
някакво електроженче за в къщи, не професионално. . :) Не е проблем да намеря и друго което е необходимо.
Преди много време някъде в началото на форума имах желание за подобна дейност,посъбрах някой елементи,но
така или иначе по някакви си причини нещата останаха само като пожелание.
Темата я следя, но колкото повече чета повече се обърквам.
Прилича ми на акдемична тема отколкото на направи си сам. :supz:
Нямам опит в силовата електроника,но по принцип с електрониката като хоби съм на ти.
Не мисля да правя експерименти а просто да повторя някаква добре работеща
схема за което разчитам на твойте знания,помощ и съвет.

Прикачен файл

2019_06_23_IMG_1744.JPG
АБВ потребител - специалист
Здравей Колега :) радвам се че си решил това. Нямам много опит в направата на тези апарати ,но ще ти помогна с каквото мога. Според мен не се хвърляй на сложни схеми , като за начало ето тази схема ще ти свърши работа.Махаш ограденото в червено,правиш едно малко закъснително реле,една термопластина за защита и вентилатор на 220в и си готов. :) Захранване ако намериш готово ще е по лесно.За една-две седмици трябва да правиш първи проби.Ако искаш я направи схемата както е дадена.Още по лесно.За резонансната схема мога да помогна ако си близо до Пловдив,иначе така през интернета ще е трудно да се обясни всичко.Има много подробности.Това е ,действай смело.За простата схема с таймера 555 не съм готов още ,има още доста работа.
Прикачен файл:
бармалей123.jpg
STEPER - специалист
Благодаря ти за готовността да помагаш. :partyman:
Аз именно събирах нещата за тази схема от първия пост на cvetanmu по темата.
Сега отново препрочитам всичко за да мога да си събера мислите като определено
ще започна от една трудна за мене част - навиването на трансформатора и дросела. :?
Отново Благодаря и ако имам въпроси ще пиша.
Поздрави
АБВ потребител - специалист
Ето и друг вариант на работеща схема . :)
Прикачен файл:
el-jen (1)-1.JPG
P88-Verona - специалист
Някой да сподели как се е получила неговата самоделка. Едно от интересните неща са геометричните размери на вече сглобения електрожен.
Аз се обмислях да си сглобявам за домашно ползване, но нямам осцилоскоп и от тук на татък целият процес спира, така се отказах, за сега.

Гледам от известно време един китайски за $50 и си мисля да взема да го купя и да го разглобя да му видя устройството, ако може нещо да се копира, а друго доработи, за да заприлича на нещо. То и сега не се знае какво може машинката. Но още по-любопитното е че се попбира в ръката. Е не буквално!
Наистина отговорно може да се каже, че вероятно, е най-малкия инвертор изработван до момента. По-същество такова си търся!

Разкажете сега за вашите. Стегнато и със снимки.
1. по коя схема, 2. готовата платка/и, 3. Сглобен + размери, 4. снимки, 5. удовлетвореност при такива и такива електроди + снимка на заварка.

Я се похвалете, иначе само си пишем, а това по-скоро би обезсърчило множеството потребители вместо да ги насърчи да си изработят електрожен.
АБВ потребител - специалист
50 долара??????? Ми че аз давам тези пари за ръкохватка ,щипка и кабели. Не се хвърляйте на това ефтино ,че излиза ВИНАГИ по скъпо. :) Не се заблуждавай човек, преправянето на такъв електрожен излиза доста по скъпо. Няма проблем да направя снимки и клип,но тук има доста критици и ще ме почнат :-D Питай нещо конкретно и ще помагам,няма проблем. :wink:

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: