Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Колега, щом смяташ това за излишни подробности, потърси информацията която те късае от другаде. Ще гледам да отговарям с две думи вече и максимално кратки постове.То пък никой не пише, така че все тая.
emsy - специалист
Подробности са за нас :), който не сме много в час с материята, та за това написах така.
С цел да не става излишно препиране :)
Пък и това по никакъв начин няма да ми помогне на мен.
АБВ потребител - специалист
Значи, главната причина да се слага дросел последователно във вторичната намотка на трансформатора НЕ е да уплътнява тока, напротив даже с импулсен ток електрожените заваряват по добре.Причината да се слага дросел и подобряването на горенето на дъгата от него се дължи на едно, единствено нещо. Знаете че, при прекъсване на верига с индуктивност се получава по високо напрежение . Така ,когато между импулсите тока минава през нулата , напрежението също пада, и се прекъсва веригата ,с разряда на дросела между импулсите се поражда по -високо напрежение , и повторното запалване на дъгата е по лесно.От там идва и по добрата работа на електрожена. :) И това няма нищо общо с честотата и плътноста на тока.Това не са измислени подробности а неуспорими и важни факти при проектирането на такава машина. :) И важат за всички токове и напрежения, не само за синусоидални. А фазовата разлика м-у напрежението и тока идва точно от дросела. Те и кондензаторите изглаждат напреженията ,но въпреки това производителите слагат дросели.Защо ли? :)
Прикачен файл:
20190802_085133_opt.jpg [/attachmen[attachment=0]55555555.jpg

Прикачен файл

55555555.jpg
55555555.jpg (36.2 KиБ) Видяна 1306 пъти

Прикачен файл

20190802_085133_opt.jpg
Последна промяна от АБВ потребител на пет авг 02, 2019 4:48 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Споделям ги тези неща с вас ,за да научите нещо, а не да си го меря с някой. :) Защото малко са хората в днешно време които искат наистина да помогнат. Повечето гледат изгодата, и като ги попиташ нещо , гледат да те отпратят. Имам познати които се правеха на интересни и ми казваха < Не се занимавай с глупости> само и само да не ги занимавам с въпроси по темата. Но понякога и камъка пуска вода ,ако човек не престане да го удря с чука . :)
sstefanov - майстор
Съвет: Преди да учиш другите, научи себе си!
Повече нищо няма да кажа.
АБВ потребител - специалист
Те двата процеса са свързани. :) Кое не е вярно според теб??? Или и ти сега ще се изнижеш като Pansim, с репликата< Не искам да наливам акъл в празни глави> :-D Като кажете нещо ,кажете някакъв аргумент,ЗАЩО ТОВА НЕ Е ТАКА, а не такова животно нема и това е. :)
Последна промяна от АБВ потребител на съб авг 03, 2019 5:05 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Много голяма част от това, което пишеш няма нищо общо с електротехниката като наука (май и други го казваха).
Не го пиша с лоши чувства, а за да се опитам да те насоча. Когато комбинираш огромния си ентусиазъм с повече знания, ще получиш големи успехи.
Точно това ти пожелавам - успех!
АБВ потребител - специалист
Може да прозвучи арогантно,но аз тази наука е виждам постоянно на уредите и в ръцете си. Това че не назовавам с правилните термини нещата не ми пречи :) Аз вярвам на това което виждат очите ми, и това което доказано работи.Другото е без значение :) Все пак Благодаря за насоката която ми даваш :) Ако трябва нова наука ще напишем. :-D Скоро ще ви снимам напрежение на празен ход на изхода на инвертора и как по време на работа се изменя. Ако напрежението на изхода трябваше да е идеално глатко, всички сега щеше да заваряваме с акумулаторни батерий. :)
АБВ потребител - специалист
Запалването на луминисцентните лампи е на същия принцип. Да не би да е по други закони на електротехниката. :) Там при прекъсване на веригата,в която има дросел ,напрежението скача доста. Тук става същото ,само че след всеки импулс на трафа. СТАВА ВЪПРОС КОГАТО ЕЛЕКТРОДА Е НА 2мм OT МЕТАЛА И ГОРИ ДЪГА, а не в момент на късо.Защото в момент на късо веригата не е прекъсната и високи напрежения не могат да възникнат. И недей се заблуждавайте в идеално правото напрежение на празен ход,под товар нещата се променят. :) А това че честотата влияе на провара, може да питате някой който се е занимавал с нагряване на метали с ток.Той ще ви го каже същото. :)
Последна промяна от АБВ потребител на вт авг 06, 2019 9:28 pm, променено общо 4 пъти.
lov - майстор
А как влияе дросела на нарастването на тока??? :)

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: