Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Честита Коледа, на всички Колеги, и всички почитатели на електрожените, които четат форума!!! Нека Господ ви дари с нови идеи,здраве ,щастие и благополучие!!! :) :partyman:
Последна промяна от АБВ потребител на ср дек 26, 2018 6:15 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
ср дек 26, 2018 11:09 amАБВ потребител написа:
Честита Коледа, на всички Колеги, и всички почитатели на електрожените, които четат форума!!! Нека Господ ви дари с нови идей,здраве щастие и благополучие!!! :) :partyman:
Честита Коледа и на теб и за да не се излагаш като честитиш на друго място, няма такава дума като подчертаната с червено в българския език :wink: !
Весели празници ти желая :partyman:
swissmad1 - специалист
Честита Коледа .Весело изкарване на празниците и на вас.
АБВ потребител - специалист
ср дек 26, 2018 11:17 amplamen6703 написа:
ср дек 26, 2018 11:09 amАБВ потребител написа:
Честита Коледа, на всички Колеги, и всички почитатели на електрожените, които четат форума!!! Нека Господ ви дари с нови идей,здраве щастие и благополучие!!! :) :partyman:
Честита Коледа и на теб и за да не се излагаш като честитиш на друго място, няма такава дума като подчертаната с червено в българския език :wink: !
Весели празници ти желая :partyman:
:-D :partyman: Забравя се бе човек ,рядко пиша.Неразбирам от правопис,пък от токове хич :-D Ма няма с кого да си говоря за тези неща,Приятелите ги вълнуват кръчми и мадами.Пък на мен акъла ми сега е в резонанса.
АБВ потребител - специалист
Здравейте :) . Пуснах го този апарат най -после.Но нещо не ми хареса резултата.Удвоител на изхода не съм му слагал.Чуда се дали да се занимавам.Рутиловите електроди лепят доста.На големите токове горе -долу добре ,но на малките не е.Май ще мина на план Б,пълен мост с обратна връзка по ток , токов траф.Това за мен,засега, е най -добрия вариант.За да се откажат Австрийците от тази технология , сигурно има защо.Всичко по настройката е спазено както е по книгата.След празниците ще го преработя.Весели Празници на всички Инвертостроители :partyman:
Pansim1 - специалист
Да се смееш ли...да плачеш ли... :lol:
Толкова глупости накуп...
АБВ потребител - имам въпроси:

1. Снимка на всичко което си сътворил
2. Осцилограми на гейт при различен коефициент на запълване
3. Снимка на товара с който си извършил настройката на резонансника и неговата точна стойност в Ом
4. Данни за честота на резонанс и работна такава
5. Клип как работи - без значение добре или не

Въобще - започвам да се учудвам на себе си - много търпелив съм станал. Отдавна трябваше да спра да се занимавам с глупости, и да си губя времето в опит да науча някои хора да употребяват главата си за нещо различно от носене на шапка :axe:

И не намесвай австрийци, руснаци, българи и др. Проблема си е в теб!!!
И... започвам да си мисля че само пишеш. Най-вероятно нищо не си построил и тествал
Хайде сега - весели празници!
yangi - специалист
Честита нова година и от мен.Най-вече много здраве пожелавам на всички през идната година. АБВ дано новата година да те зарадва със завършен проект. Иначе, сега в свободното време съм се заел да си направя лабораторен блок със стабилизация на тока и напрежението от 0-10А и от 1-25V. Ползвам компютърно захранване. Има готови схеми с тл494, но моя ШИМ е SG6105 и се наложи да си го разработвам. До сега ползвах обикновен трансформатор и стабилизатор на напрежение и ток.
Pansim1 - специалист
ср яну 02, 2019 6:31 pmyangi написа:
До сега ползвах обикновен трансформатор и стабилизатор на напрежение и ток.
И защо го пенсионираш този траф и стабилизатор?
Това си е отличен вариант на лаболаторно захранване
yangi - специалист
пет яну 04, 2019 11:08 amPansim1 написа:
ср яну 02, 2019 6:31 pmyangi написа:
До сега ползвах обикновен трансформатор и стабилизатор на напрежение и ток.
И защо го пенсионираш този траф и стабилизатор?
Това си е отличен вариант на лаболаторно захранване
Едната причина е теглото - от време на време да го пренасям. Другата е че стария не може да ми поддържа голям ток. Някой път ми се налага да тествам устройства с голям ток - например постояннотокови електродвигатели, шунтове с много малко съпротивление. Също така имам дремел с кабели на 12В и винтоверт с кабели на 14,4В. Мога да го ползвам и за зарядно за акумулатори. На стария блок стабилизатора на ток е направен, като генератор на ток и са големи активните загуби. Същото важи и за стабилизатора на напрежение. Напрежението и тока са много добре стабилизирани, но не могат да се постигнат големи стойности, т. к. загубите в загряване са големи. Стария ще си го ползвам, но за по-малки токове най-вече за електроника.
Последна промяна от yangi на пет яну 04, 2019 12:53 pm, променено общо 2 пъти.
yangi - специалист
нед дек 30, 2018 2:54 pmАБВ потребител написа:
Здравейте :) . Пуснах го този апарат най -после.Но нещо не ми хареса резултата.Удвоител на изхода не съм му слагал.Чуда се дали да се занимавам.Рутиловите електроди лепят доста.На големите токове горе -долу добре ,но на малките не е.Май ще мина на план Б,пълен мост с обратна връзка по ток , токов траф.Това за мен,засега, е най -добрия вариант.За да се откажат Австрийците от тази технология , сигурно има защо.Всичко по настройката е спазено както е по книгата.След празниците ще го преработя.Весели Празници на всички Инвертостроители :partyman:
АБВ според мен нещо бъркаш, вслушай се в Pansim1 и plamen6703. Pansim1 ти е дал някои конкретни насоки.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: