• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
cvetanmu - специалист
Магнитопровода го взех от Комет - http://home.comet.bg/shop/index.html Е70/32.Първична 18 навивки,вторична 6 навивки.И двете намотки се правят с литцендрат-за моя траф си го правих аз.За първичната 15 жила *0,5мм,а за вторичната 45жила *0,5мм.Лента може да се ползва за дросела на изхода-аз си направих шина като смачках два метра медна тръба ф6 и я изолирах :-D
pulsar - специалист
Здравейте! Нов съм в форума и си направих електрожена по схемата показана в началото на темата. Докарах го до 130А на 40kHz и успях да заварявам с електрод 3.20мм :-D От кеф и за проба изгорих 20-ина електрода . За домашни цели е супер, но имам въпрос за заваряване на алуминий, дали заварява, че при мен нещо не се получи. :? Ако има интерес утре мога и снимки да пусна на електроженчето.
Последна промяна от pulsar на пет май 06, 2011 9:39 pm, променено общо 2 пъти.
cvetanmu - специалист
:) Снимки задължително!!! За алуминий май трябва да е променливо напрежението на изхода,но със този електрожен май ще е трудно да се реализира.
stivemaster - майстор
Първо Браво колега , второ не се връзвай на тъпите коментари "видях ги по 100 лева" , видял ги с една нула отзад , стоте лева. За двадесет години откакто се произвеждат в Европа , у нас е възникнал един производител , казвам производител , да не се бърка със сглобяване (асемблиране) или продажба със собствена марка на чужд продукт - (китайски) и той ги прави в мазата си в Шумен от 15 години - Поли ООД се казва. Основния проблем на Българския производител или кандидат за такъв е че за да продава , трябва първо да си създаде клиенти.Трябва да се чуе за него за продукта му " да се види и да се пипне" и тогава евентуално може да се създаде такъв пазар.Ако намериш инвеститор колега и си отворен към реклама има голямо бъдеще изделието ти.
А относно алуминия там нещата стоят така, при нагряване алуминия образува суперустойчив окис по повърхността си и за преодоляването му е необходимо използването на т.н. пулсов режим (или променлив ток) според изпълнението. Иначе като че го "наплюва" и е като мазен детайла заради окиса.
pulsar - специалист
ОК, утре ще снимам. Алуминиевия електрод не се ли води базичен електрод, до колкото съм чувал те се заваряватс прав ток, казвам прав , а не постоянен.При пробата за заватяване имах чувството,че е голям тока.... с пипането на електрода изгаря със сантиметър.Намалявах тока докато по едно време взе само да залепва. Колега stivemaster мерси за оценката ако се отнася за мен, но аз повторих схемата дадена от колегата cvetanmu.Много интересно решение е драйвера в схемата.
cvetanmu - специалист
Много съм слаб на тема заварки,но базичния електрод мисля,че беше стомана. :)
pulsar - специалист
Колега cvetanmu, пробвал ли си да захраниш UC-то от другаре, не с TOP2.. и ако да, какви са впечатленията ти. При мен със захранване от TOP-a се чува лек шум от трафа, иначе с външно захранване е :2thumbs:
cvetanmu - специалист
Първите проби бяха с външно захранване,дори мислех да не правя импулсно захранване.
За съжаление стана доста обемисто захранването с обикновен траф и си направих импулсното с TOP 224.
Нямам никакви проблеми с него,дори на втория електрожен управлението и захранването са на една платка.

Прикачен файл

DSC00740.jpg
DSC00740.jpg (352.97 KиБ) Видяна 10631 пъти
pulsar - специалист
А ето и малко снимки, да ме прощавате за качеството но са правени с телефон. С капаците и без кабели тежи към 2-3кг :-D

Прикачен файл

002.jpg
002.jpg (72.26 KиБ) Видяна 10568 пъти

Прикачен файл

003.jpg
003.jpg (62.55 KиБ) Видяна 10568 пъти

Прикачен файл

004.jpg
004.jpg (80.3 KиБ) Видяна 10568 пъти

Прикачен файл

005.jpg
005.jpg (88.19 KиБ) Видяна 10568 пъти

Прикачен файл

006.jpg
006.jpg (74.85 KиБ) Видяна 10568 пъти
Последна промяна от pulsar на вт апр 19, 2011 10:09 pm, променено общо 2 пъти.
pulsar - специалист
ОЩЕ

Прикачен файл

007.jpg
007.jpg (68.52 KиБ) Видяна 10560 пъти

Прикачен файл

008.jpg
008.jpg (134.54 KиБ) Видяна 10560 пъти

Прикачен файл

009.jpg
009.jpg (55.71 KиБ) Видяна 10560 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: