Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Е то ние Българите ако не дадем акъл ,кой тогава,просто не ни свърта.Пламене ,не знам ти колко трансформатора си навил,но аз само трафа на китаеца съм го навил над 30 пъти, и то не поради липса на акъл,а да видя просто при всички възможни варианти как работи,отделно при другите експерименти и опити. Да, нямам такова образование, но не ме мързи ,за разлика от повечето хора.Направих 2 електрожена,сега стягам още 2.А ти колко направи досега ????? И този акъл за който говориш, ако не го придобиеш с практика трудно ще направиш някоя работеща машина. Изчисленията ще те докарат до някъде ми после.Така че преди да си видял с очите си нещо недей да даваш оценки кой какъв е. И ако с твоя ИНВЕРТОРЕН електрожен ми направиш ъглов шев като този на онова клипче което пуснах по напред ще те черпя докато си жив. Не ми се пише толкова,иначе ще ти задам доста въпроси от електрониката на които със сигурност няма да имаш отговори, нищо че си учил за това. А в крайна сметка не ми дреме изобщо какво ти е мнението спрямо мен,само малко ме дразни като вземете да пишете с краката си.
Последна промяна от АБВ потребител на ср окт 31, 2018 4:36 pm, променено общо 7 пъти.
АБВ потребител - специалист
ср окт 31, 2018 7:20 amgogo7777 написа:
Някой ще се наеме ли да направи умален вид на "саксията"? Преди време ми се моташе подобна идея да се подкара ламелен траф на по-висока честота 400-1000 хц примерно, ама темата беше провал.Натириха ме веднага и се рече и отсече, че не може не става и т.н.
Финансирам идеята за трансформаторна, променливотокова 80А машина със степенна регулация на тока.....абе малка "саксийка" :-D
Колега ,ще има такъв вариант :) ,но да остане малко време.
Знам за тази твоя идея. Ето я. И аз имам подобна :) но нещата ще станат по друг начин , не така.
Прикачен файл:
2 kHz.JPG
2 kHz.JPG (29.11 KиБ) Видяна 1638 пъти
plamen6703 - майстор
ср окт 31, 2018 12:59 pmАБВ потребител написа:
Е то ние Българите ако не дадем акъл ,кой тогава,просто не ни свърта.Пламене ,не знам ти колко трансформатора си навил,но аз само трафа на китаеца съм го навил над 30 пъти, и то не поради липса на акъл,а да видя просто при всички възможни варианти как работи,отделно при другите експерименти и опити. Да, нямам такова образувание, но не ме мързи ,за разлика от повечето хора.Направих 2 електрожена,сега стягам още 2.А ти колко направи досега ????? И този акъл за който говориш, ако не го придобиеш с практика трудно ще направиш някоя работеща машина. Изчисленията ще те докарат до някъде ми после.Така че преди да си видял с очите си нещо недей да даваш оценки кой какъв е. И ако с твоя ИНВЕРТОРЕН електрожен ми направиш ъглов шев като този на онова клипче което пуснах по напред ще те черпя докато си жив. Не ми се пише толкова,иначе ще ти задам доста въпроси от електрониката на които със сигурност няма да имаш отговори, нищо че си учил за това. А в крайна сметка не ми дреме изобщо какво ти е мнението спрямо мен,само малко ме дразни като вземете да пишете с краката си.
Да започнем с "образувание", може да нямаш съответното образование , но това не пречи да четеш и да се образоваш . Не съм броил трансформаторите и електрожените, които съм навил и които съм "пренавил", но са доста повече от твоите :) За изчисленията не ми се обсъжда с хора, които не знаят как се изчислява трансформатор или "знаят" от интернет и клипчета в интернет.
Хубаво е, че не ти се пише толкова дълго, защото ще ти е трудно да задаваш смислени въпроси по материя, която ти е чужда или сега прохождаш в нея.
В крайна сметка, дали ти дреме или не ти дреме, на мен ми е все едно, дори не ме дразни това, че бъркаш образование с "образувание" :wink: . Като другият Незнайко, който се опитва да пише на руски и да ми "отваря" очите за неща, които "знае" колкото теб, че и по-малко :cool:
Чети и учи повече /ако искаш/, за да се излагаш по-малко!
Желая ти успехи! :partyman:
agj - майстор
Винаги става много интересно, когато се появи някакъв високо образОван екземпляр,който от позицията на високата си самооценка си позволява да ръси квалификации за колегите си по форум.Аз не съм нито инДженер нито висшист но пък знам че ,оразУванието няма нищо общо ,нито с интелекта, нито с културата на човека !
Успех!!! :-D
Pansim1 - специалист
ср окт 31, 2018 7:20 amgogo7777 написа:
Някой ще се наеме ли да направи умален вид на "саксията"? Преди време ми се моташе подобна идея да се подкара ламелен траф на по-висока честота 400-1000 хц примерно, ама темата беше провал.Натириха ме веднага и се рече и отсече, че не може не става и т.н.
Финансирам идеята за трансформаторна, променливотокова 80А машина със степенна регулация на тока.....абе малка "саксийка" :-D
Много правилно са те "натирили" :lol:
400 Херца е противно звучаща честота, позната ми до втръсване от радиолокациони станции, по времето когато бях на 18-20 год. /За по-младите които не знаят - в казармата :-D /
Наистина ще се намали размера на трафа, но ще има електроника която да "прави" 400 Херца.
Като е така, защо пък да не е направо 40 килоХерца и ето ти съвременен инвертор.
:partyman:

АБВ потребител - помоли модератор да изтрие това подобие на схема което си дал. Такъв бъркоч рядко се вижда...извинявам се за използваната дума, ама е на място.
Въобще не знам защо ги пускаш тези...грешки на мисловната дейност на някой пиян и дрогиран екземпляр
gogo7777 - майстор
Не искам инвертор....искам малка "саксия". :)
Не съм казал за какво ми е, но ако някога се роди на бял свят ще я купя :wink:

ПП....схемата май аз съм я шляпвал тук /доколкото си спомням/
АБВ потребител - специалист
Гледам че много хора искат да подобрят работата на свойте кра-кра електрожени. Предполагам че може да се измисли нещо по опростено където да върши работа. Тези дни ще се срещна с бивш колега на бащата и ще го разпитам това -онова за тези електрожени.Човека е вече възрастен,но много такива машини са му минали през ръцете,да видим какво ще каже по въпроса. Мразя е тази фраза: това не може да стане.Един приятел има такъв електрожен,дано се съгласи да опитаме. :) А относно схемата по горе,просто я дадох за пример че така няма да стане замисления проект от gogo7777 ,нищо друго нямам предвид с нея. :)
АБВ потребител - специалист
Човека питаше за трансформаторен електрожен,изобщо не е споменал какъв е ,и вие незнам защо веднага го свързахте с кра-кра :? После се изръсиха компетентни мнения че неможело да се изправи тока че щяло да има пад на напрежението. Какво от това че напрежението ще падне с няколко волта. Има доста професионални електрожени които работят на, и около 50в на празен ход, и то на водещи производители.Вообще много специалисти станахме.Изводите ще ги оставя на хората които наистина разбират тази материя.Ще спра до тук,че има един учител по Български тука и сега ще ме погне за правопис :-D
Pansim1 - специалист
Колеги по форум - поне веднъж защо не прочетохте внимателно, какво ви е написал Пансим.
И защо смятате, че написаното е просто за раздвижване на клавиатурата, а не мнение получено въз основа на практически тестове. И много Ви моля, не превъзнасяйте кракрата. Това си е просто един добър за времето си електрожен. Нищо повече. Отдавна е морално остарял, както и отдавна много от тях вече не са между живите, независимо колко ги хвалите тук. Тогава са били актуални, но сега при наличие на толкова голям избор от електроди за постояннотокови машини...наистина не разбирам...трябва да си мазохист.
И да кажа - един ремонт /пренавиване/ на подобен траф, е доста скъпа и неприятна работа. Пък как ще се импрегнира после е един съвсем отделен въпрос. Ама те бобиньорите обикновено ги поливат отгоре с лак и каквото стане. И след година - пак пренавиване, заради претриване на изолацията при работа /магнитни полета/

Още за напрежението на празен ход - различавайте напрежение при напълно отворен ШИМ и напрежение ограничено до някаква степен.
Второто са марковите машини. Тествал съм трифазно Кемпи, на което при премахване на обратната връзка за ограничаване си вдига над 100 волта, та ако не беше и 120...отдавна беше та не помня точно.
Моля не бъркайте топлото с мекото :)
И като сме започнали - https://www.ewm-sales.com/de/Elektroden ... 00502.html
Гледайте внимателно - 105 волта на празен ход. Това защото са глупави немците, нали... :lol:

Очаквам РЕАЛНИ тестове на кракра с диоди и дросел, с напрежение на празен ход 46 волта, естествено с базични електроди, например ЕСАБ ОК48.00. Може и с други...например целулозни... :) или алуминиеви...
Ако нямате - аз ще ви изпратя за моя сметка.
gogo7777 - майстор
А ти защо си мислиш, че заваряването започва и свършва с РЕДЗ, ВИГ или МИГ/МАГ и непременно инвертор на висока честота....Ми има още 15-20 метода. На мен ми трябва променливотокова машина за заваряване, реставрация, ръчно гравиране, стиковане и заваряване на медни, златни и сребърни детайли и др. глезотийки.

Ама кат сте казали не мое тъ не мое.....Явно ще се купува готова машина като стигна до тия занимавки :|

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: