Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
Той ти написа че диода е с нелинейна характеристика. Но колкото и тъпо да изглежда един шунт много по лесно се охлажда.
yangi - специалист
съб юни 16, 2018 9:37 pmАБВ потребител написа:
Аз си мислех че шунта ще грее повече когато е включен за повече време ,и знаеш че температурата променя съпротиввлението му ,а от там и отчетената стойност.Но щом казваш значи е така . :) То и диода е температурно зависим.
Има сплави с много добър температурен коефициент - не им се влияе много съпротивлението от температурата. На повечето материали (например мед, алуминий, никел, стомана) при промяна на температурата от 20°C на 70°C, би нарастнало съпротивлението от 10% до 15%. На кантала би се променило около 0,5%, на нихрома 0,1%.
АБВ потребител - специалист
Да,да за характеристиката знам.След прага на отпушване има вариращо напрежение,но е в тесни граници и няма да стане. А такъв материал нихром от къде може да се намери??? Някаква битова вещ има ли от такъв материал?? Гледам че руснаците ползват неръждаема стомана.Този материал добър ли е за целта???
yangi - специалист
нед юни 17, 2018 5:50 pmАБВ потребител написа:
Да,да за характеристиката знам.След прага на отпушване има вариращо напрежение,но е в тесни граници и няма да стане. А такъв материал нихром от къде може да се намери??? Някаква битова вещ има ли от такъв материал?? Гледам че руснаците ползват неръждаема стомана.Този материал добър ли е за целта???
Ако не ти трябва голяма точност би ти свършила работа. Долу горе добра точност може да се постигна, ако не загрява много ( например 30°C).
АБВ потребител - специалист
Намерих нихром проводник 0,3мм смятам с него да го правя, с повече жила :) .А дали се запоява тази сплав ,знаете ли???
DundyTheCroc - майстор
Хихром от 0.8 до 1.2 ползвам за пирографа, но никога не съм пробвал дали се запоява, а и като ще се загрява дали спойката е добро решение?
lov - майстор
Кербоване или заварка с графитен електрод. Има и един друг вариант с горелка и чист сребърен нитрат но към мед не съм го правил и не знам дали е възможен. Метода е за спояване на два нагревателни проводника. Но там се ползва тяхното загряване. Усукват се и като се сгреят се слага едно кристалче на мястото.
АБВ потребител - специалист
Смятах да купувам токова сонда,но май ще стане така. Браво бе Yangi,голяма работа си,Благодаря ти!!! :)
yangi - специалист
пон юни 18, 2018 2:38 pmАБВ потребител написа:
Смятах да купувам токова сонда,но май ще стане така. Браво бе Yangi,голяма работа си,Благодаря ти!!! :)
Остава да го направиш. :)
mityom - специалист
чет мар 22, 2018 7:51 amyangi написа:
mityom написа:
да така ще направя,просто моята схема не е от посочените,по назад във форума,стигнах до силовата част за проби.При мен uc3845 управлява два bd237 и bd238 (4 общо) и тогава те управляват мощните IRGP50B60PD пак по 2 в паралел. Сега uc3845 прави опити за запускане и подава кратковременно импулси, транзисторите са свалени и с обратна връзка през оптрон връща сигнал за за напрежение към схемата който в момента няма.Затова искам да подам 50в за тест

Направи ли проба на ниско напрежение?
преди около месец монтирах частите и пуснах само през крушка на 220в,тригна без проблеми,не съм го товарил за да видя дали държат елементите от китай на стойност 1/10 от тукашните,но засега работи добре

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: