Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Но, с дросела на изхода ефекта е най добър. Факт. :)
Lutchezar - майстор
Дал си времедиаграмата преди 2 страници. Вижда се че токът в дросела изостава. Това е от основите на радиотехниката. Така работи всичко що е електротехника и електроника. По-просто точно тези закони ги има в някой учебник за техникумите. По-сложно е като се запознаеш с теорията на комплексните числа и оттам по учебниците на МЕИ или Технически Университет, всичко е ясно обяснено.
Иначе няма как да разбереш защо се слага дросел, какво се случва като го сложиш и как влияят параметрите му.
АБВ потребител - специалист
Колега , по учебниците и книгите много ги разтягат нещата ,има и неточности. Аз искам някой да ми обясни простичко някой неща,за което ще си платя ако трябва. Разговарял съм с електроинженери,за някой неща ,но и на тях им са мътни доста работи,хем са го работили това.Практиката научава най добре,но цената е голяма за съжаление. Имам направени 3 лично мой схеми( не взаимствани от някой) доста опростени,които работят перфектно. Но все искаме повече и повече :) Малко ми куца самата изработка на апаратите но и това ще изчистя.
sstefanov - майстор
Може ли да ни покажеш кое е неточно описано и в кой учебник?
АБВ потребител - специалист
Доста са ,особено около резонансните преобразуватели и не само. Може би и аз като не разбирам от формули,затова да се разминават нещата :-D Едно е да виждаш слънчевата светлина и как тя свети и топли,друго е да разбереш от какво е направена, е аз това искам. :)
sstefanov - майстор
Покажи дори едно от тях.
(Не си представям да се получи каквото и да е без да разбираш от формули, материята хич не е проста)
АБВ потребител - специалист
За резонансните преобразуватели ще говорим като се видим на кафе, :) защото ти сам каза че нещата не са вообще прости. Така с писане трудно. Имам един въпрос към теб. :) Може ли да се направи преобразувател на 50 hz с широчинна модулация??? И има ли измислен такъв вече. :partyman: Имам един траф ,искам да се регулира качествено тока, с фазовата нещо не ми хареса резултата, става но не е както трябва,можеби и схемата да не е читава знам ли.
emsy - специалист
Щом с фазовата регулация не ти харесва резултата, едва ли ще ти хареса и с ШИМ-а.

Загубите в трафа при тези режими са доста
Най-добре е да се регулира на изхода на трафа.
plamen6703 - майстор
Какви и колко доста са загубите в трафа при тези режими?
Как и по кой начин е най-добре е да се регулира на изхода на трафа? :partyman:
АБВ потребител - специалист
Ами Колега ,в този инвертор където го направи ,как според теб се регулира тока??? :) Принципа е същия ,само че тук честотата е по малка. Проблема е че немога да запуша тиристорите принудително.При активен товар става,но при индуктивен засега нищо. Мисля и пробвам разни варианти ,но засега нестава. Купих 4 книжки на тази тема и работя по въпроса. :) Може да изгрее слънцето някога,незнам. А резонансна схема с тиристори за електрожен е просто мит. Ето тази схема пробвах,даже е подобрих малко и няма разлика.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: