Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sian - специалист
Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам инв.електрожен. В олх попаднах на приставка която го превръща в телоподаващо. Изцяло се захранва от инвертора. Давайте мнения, благодаря.(не съм търговец)
yangi - специалист
raim433, докато не получиш достаъчно добри управляващи импулси (идеални правоъгълници с фронт например 100-150нс, предния фронт може да е малко по-полегат) до тогава не включвай силовите транзистори към каквото и да е захранване - само, като товар на драйвера.
raim433 - напреднал
Браво Браво колега АБВ. По каква честота ги настройваш да бачкат колега. А мойто силовото трафче EE55 пренавих го с помоштта на едно приложение от Akaksian от Youtub го видях. И ми дава първична 14:7. Първичният ми проводник 1.5мм шиничка. Вторична. лицентрат 0.5x12 и ги сабра добре да ви кажа. Силовите диоди
150EBU40. Колега аз го пуснах в началото с тези проблемните импулси на 50kHz държисе добре, на изхода на силовите диоди имам 50V което ми хареса и веднака качих едно товарче 70w крушка и светна 😁 но не по смях на късо. И познай като пробвах да намалям тока. Цъф на дубъл транзистори 😁.
АБВ потребител - специалист
Колега, ти този електрожен за забавления ли го правиш ??? :-D Сега знаеш къде е магазина нали :-D Човека ти каза да не бързаш а ти. По това което описваш, имаш основни грешки, и от това хубав електрожен така няма да стане. :)
Последна промяна от АБВ потребител на нед дек 29, 2019 4:21 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
нед дек 29, 2019 3:41 pmsian написа:
Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам инв.електрожен. В олх попаднах на приставка която го превръща в телоподаващо. Изцяло се захранва от инвертора. Давайте мнения, благодаря.(не съм търговец)
Е каква ще е тази приставка като трябва да се пренавие силовия трансформатор. :)
plamen6703 - майстор
Явно ще да е такава https://www.olx.bg/ad/telopodavasha-pri ... 7K9W8.html това е приставка за богати хора :wink: ! :partyman:
raim433 - напреднал
Колега АБВ. Пробата беше от одавна преди да участвам във форума. Само исках да кажа .
sian - специалист
нед дек 29, 2019 4:20 pmplamen6703 написа:
Явно ще да е такава https://www.olx.bg/ad/telopodavasha-pri ... 7K9W8.html това е приставка за богати хора :wink: ! :partyman:
Точно за това питам. Защо е за богати хора. Как функционира.
npace - специалист
Телчака не иска ли постоянен волтаж и достатъчно много максимални ампери, т.е. точно обратното на това дето се изисква от електродните инвертори?
В смисъл истинските телчаци, не плодовете на хасковско-китайската дружба. :lol:
plamen6703 - майстор
нед дек 29, 2019 5:15 pmsian написа:
нед дек 29, 2019 4:20 pmplamen6703 написа:
Явно ще да е такава https://www.olx.bg/ad/telopodavasha-pri ... 7K9W8.html това е приставка за богати хора :wink: ! :partyman:
Точно за това питам. Защо е за богати хора. Как функционира.
Богатите хора имат пари да ги хвърлят за глупости, знаеш ли, че купувачи аджамии направиха шампиони по пари измамници, които продават боклуци на лапни шарани, които искат с трици маймуни да ловят!
Ако не си от богаташите, не бъди и от аджамиите да те ограбят с тази и други примамки. :partyman:

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: