• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sian - специалист
pulsar написа:
Колеги да знаете каде може да се намерят тези конектори съответно и частта към кабела и на каква цена.В наше село не можах да намеря.
Провери тук:
http://www.raider.bg/index.php?p=11&id=2
cvetanmu - специалист
sstefanov написа:
Един въпрос (надявам се да не измествам темата):

Имам един изгорял електрожен, по-точно силовия модул FM2G100US60:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 0US60.html

Може ли вместо него да се използват транзисторите от моста на SKIIP32NAB12, като се свържат в паралел:
http://www.digchip.com/datasheets/parts ... 12-pdf.php
Знаеш ли на каква честота работи електрожена?
sstefanov - майстор
Не точно, може би 40-50 kHz. Защо?
cvetanmu - специалист
Доста от електрожените,които се продават са надути към 90 KHz и незнам дали няма да имаш проблеми със паралелно навързани IGBT транзистори.
sstefanov - майстор
Гледах им данните, бързодействието им е като на оригиналните. Само едно от времената беше малко по-голямо.
pulsar - специалист
Малееее, мале - търсих ти нещо за да замениш, ама като гледам цените не знам дали си заслужава.Какъв е електрожена?
sstefanov - майстор
Електрожена е Kende zx7-130R (не е мой, а на кумеца) . Купих гo от dragozov на половин цена по обява във форума.
И аз търсих оригинални модули, но цената им е доста висока. И понеже имам въпросния модул (SKIIP32NAB12), но с изгорял изправител, мислех да го пробвам...
cvetanmu - специалист
Пробвай,би трябвало да стане.Ако имаш място на радиатора може да пробваш и с отделни транзистори.
stivemaster - майстор
Кво става с електрожена , колега cvetanmu ? Не докладваш нищо ново , как се държи машинката ?. Сигурен съм че има сериозен интерес към възможността за построяване в домашни условия на инверторен електрожен по успешна схема. Така че дай малко повече инфо и даже ако можеш щракни един клип как пали базични електроди , това е най съществената му характеристика.
pansim - майстор
Здравейте колеги!
Имам направени три инвертора по схема на Негуляев.
Двата са резонансни полумостове, и един пълен мост.
Полумостовете работят чудесно, меко, почти без пръски. Тока е около 110А на първия, и 130А на втория. Пълния мост е доста по мощен около 160А,(според мен с лекота ще постигне 190-200А) но поради липса на подходящи ферити се получи по-твърда работа. Сега чакам Е65:sad:
По отношение на палене на базични електроди, мога да кажа със абсолютна увереност, че проблем няма, особено с пълния мост. Пали ги като кибритени клечки :prayer: Пробата е с ЕСАБ 7018.
Естествено ако се опита повторно палене трябва да се отстрани стъкловидната шлака, която се образува на края на електрода след застиването му, иначе няма палене. Електроди НОРД не съм пробвал,но ако има интерес, ще купя (ако намеря) и ще пусна малко видео по въпроса.
Успех на всички ентусиасти.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: