Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
yangi - специалист
:) :) :)
andro440 - майстор
вт юни 05, 2018 1:25 amlov написа:
пон юни 04, 2018 11:24 pmandro440 написа:
как правите електрожени ,като изгаряте осцилоскопи ,мн ми е интересно ,да не мерите волтовата дъга на електрода . След като, сте сътворили и запуснали ,пуснали или реализирали генератора /Шима / или там както го наричате и сте постигнали честотата и коефициента на запълване ,какво толкова мерите с осцилоскопа -максималния ток на късо ли ?
Лесно. Той Пламен ти обясни:lol: В место на гейта боднах сондата на високото напрежение. :-D А какво имам да меря ли. Много, и не правя електрожени а ремонтирам други подобни силови техники и ми е много важно да видя дали и на двата ключа сигналите са еднакви че даже и на високата страна под товар. Щото по край изгорелите ключове заминават и драйверите но не винаги можеш да го разбереш преди да натовариш.
Сега ако ми кажеш че от как си се захванал и не си изгорил поне един уред и една шепа транзистори значи лъжеш кат дърт циганин. :lol:
:partyman:
https://www.vbox7.com/play:6908ff6630
andro440 - майстор
Тук като гледам ,всички дават съвети и мн разбират ,а един клип не качиха ,а само се питат ,,,прав ли съм крив ли съм и добре ли го правя . дано не ми се налага да си нося скъпа апаратура за ремонт в сервиз в който бодват сондата на скопа ,на грешното място -ето ви клип ,как ако си сигурен в себе си ,хващаш тока с голи ръце ,и моля ви ,качвайте видео да ви видят хората ,колко сте добри

https://www.vbox7.com/play:6908ff6630
lov - майстор
Днеска за спорта си поиграх да сваля високоволтовия компауд от един модул. Може на някой да му е интересно какво има в един мощен 20A IGBT транзистор. Те тука са 7 допълнителния се ползва за друга цел както и вградените обратни диоди.

Прикачен файл

18.png
18.png (48.74 KиБ) Видяна 1409 пъти

Прикачен файл

19.jpg
АБВ потребител - специалист
Ето ви нещо за кутийка от компютърно захранване :)
Прикачен файл:
pr-ele.jpg
lov - майстор
+1
Всъщност може би това е и схемичката която всеки който се захване със електрожените първо трябва да спретне за да разбере основните неща в едно такова нещо.
АБВ потребител - специалист
Yangi :) а диод може ли да се използва като шунт????
yangi - специалист
съб юни 16, 2018 4:17 pmАБВ потребител написа:
Yangi :) а диод може ли да се използва като шунт????
По принцип не е удачно. Диода има нелинейна характеристика на изменение на напрежението в зависимост от тока. Т. е. нарастването на напрежението не отговаря на нарастването на тока, обикновено е по логаритмичен закон. А и загряването при него ще е по-голямо отколкото при шунта от активно съпротивление. Също така и икономически не е оправдано.
yangi - специалист
Ако имам време по-натам може да пусна клип как заварява моя електрожен. По принцип дъгата се поддържа дори и с обикновенна тел.
АБВ потребител - специалист
Аз си мислех че шунта ще грее повече когато е включен за повече време ,и знаеш че температурата променя съпротиввлението му ,а от там и отчетената стойност.Но щом казваш значи е така . :) То и диода е температурно зависим.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: