Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Все още има хора като мен ,където гонят последния влак. :) Китайци мога да си взема още утре ,ако реша,вече са по 150лв,но не ме кефят.Електрожена трябва да е солиден уред,а не направен като електронна игра вътре, с радиаторчета колкото един кибрит :-D Като го опъна на работа цял ден да държи здраво,няма да си играя с него я. :) Вече имах евтин китаец видях за какво става въпрос. То от него останаха само захранването и някой други неща.Сегашния който го правя,след 2-електрода всичко е студено вътре, и то без вентилатор.
АБВ потребител - специалист
Направата на Бармалейската схема е като детска игра в сравнение с настройката на резонансните инверторни апарати. По точно е да се наричат квазирезонансни,защото работят по встрани от резонаса на lc-кръг. Голям залък налапах с тази схема ,но ще се оправя някак. :)
АБВ потребител - специалист
Китайците удрят в дуваро целия свят,та нас ли ще ни подминат. Сега се бъзикам с една схемичка ,частите на която струват 50-60лв та да видим. :-D
АБВ потребител - специалист
Тази работа с тези резонансници се оказа малко смотана. Колкото повече чете човек ,по сложно става. Уж не трябва да влиза в резонанс инвертора ,а при настройката при малък товар се търси резонанс, и става мазало. А реално работи на 10кх-ца под резонанса.Няма и кой да обясни като хората. Направих електрожена,работи си,но не ми харесва как заварява и това е.Чудя се ако наистина беше добро това нещо,защо лидерите в бранша не използват тази схема,та да не са по прости от нас ,които пишем във форумите. :) Най ми харесва пълния мост с токов траф, елементарна настройка и работи перфектно.
gogo7777 - майстор
Е хайде покажи ни какво си направил де. Снимай детайлно.
АБВ потребител - специалист
Ще направя някоя снимка :) Но апарата не е нищо особенно,правил съм го за тестове. След това ще си направя вече хубава машина. За части съм дал към 100 лв. Има още работа по него.Заварява добре с рутилови електроди,но другите не ги харесва много. Днес разглобих трафа и го лакирах.Има неща още които не съм си изяснил и тестовете продължават.Няма само да копираме руснаците. :)
АБВ потребител - специалист
Ето ви снимки :) Е може би това е най грозния електрожен който сте виждали ,но това е положението. Щом аматьор като мен се справя ,значи не е сложно. Другия вече ще е на ниво. :) Този ще го човъркам още. Намотката на трафа е няма ,защото не е изсъхнала още.
Прикачен файл:
20190317_140525_opt (1).jpg
Прикачен файл:
20190317_140508_opt.jpg
Прикачен файл:
20190317_140105_opt.jpg
plamen6703 - майстор
Може да си болтун :wink: но заслужаваш поздравления за старанието и работата :thumbs: ! :partyman:
АБВ потребител - специалист
Благодаря!!! :) :partyman: Подготвям и една интересна схемичка,но по нататъка ще ви запозная с нея.Един познат иска да му направя един инвертор,за което ми дава трифазен е-н Кра-кра. Сега много работа има и времето е оскъдно за поялника. Но ще го взема ,защото ми трябва.
АБВ потребител - специалист
Искам да уточня, че 100лв ми са излезнали 1/3 от частите,другите неща ги имах от други разпиляни ел-ни. Да не останете с грешни впечатления :) Ако сметна труда ,търчането по магазините и другите разходи,сумата може би е над 600лв. А пробите ,изгорените части и четенето вечер са си отделно. Така че ,преди да се захванете с нещо такова ,хубаво си направете сметката. И в крайна сметка електрожена работи,но не е на нивото на което очаквах,може би не съм го направил както трябва и някъде съм допуснал грешка, но това е риска на живото предаване. :) Оригиналната схема има косури,и като вземете да я правите ще ги видите. Явно на вид простите неща не са толкова прости. :)

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: