• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Лично на мен ми е доста интересно, но в момента само чета и събирам мерак да започна конструирането на инверторен електрожен. Очаквам още резултати от andro440! :)
Concord написа:Лично на мен ми е доста интересно, но в момента само чета и събирам мерак да започна конструирането на инверторен електрожен. Очаквам още резултати от andro440! :)

Браво ,купувай малко части и започвай от единия край ,не е толкова трудно,колкото изглежда ! аз съм вече на тема кутия. :tonqe:
Прикачен файл:
ScreenHunter_370.jpg
ScreenHunter_370.jpg (28.43 KиБ) Видяна 2751 пъти

Прикачен файл:
ScreenHunter_371.jpg
ScreenHunter_371.jpg (23.14 KиБ) Видяна 2751 пъти

Прикачен файл:
ScreenHunter_372.jpg
ScreenHunter_372.jpg (35.71 KиБ) Видяна 2751 пъти

предстои изработката на преден и заден панел и боядисване !шасито от ЮПС-а ,което плзвах за база ,ще го заменя с ръчно изработено и изрязано по шаблон с ръчен плазмен резак.
темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:
andro440 написа:темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:

Не виждам как един китаец ще ти отнеме кефа да видиш, как машина направена от теб работи отлично.
Май си се предал! Не ми достигат знания и материална база, бих се наел.
andro440 написа:темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:

за да не умре трябва да се поддържа, има 2 варианта:
- някой който върти бизнес свързан с темата постоянно да я "вдига" със скрита и нескрита реклама
- нещо подходящо за балканския манталитет - с безплатен даунлоуд, или с друга далавера - как да излъжем електромера например
kuger написа:

Не виждам как един китаец ще ти отнеме кефа да видиш, как машина направена от теб работи отлично.
Май си се предал! Не ми достигат знания и материална база, бих се наел.

Само ти се струва ,че съм се предал ! скоро ще има снимки и клипове. Искам да покажа нещо завършено ,което ще прилича на фабрично изделие -за това се бавя . Относно материална база и знания -и аз започнах от нула . Мерак да имаш само.... :cool:
кутията
Прикачен файл:
Снимка0680.jpg
Много лъскава е станала кутията, че и "хриле" си има.
Сподели моля те, за изработката!
emilnikov написа:Пробвах тази схема за безконтактно палене и тръгна добре с малки промени. След високоволтовата намотка съм заменил умножителя от китайската схема. Имах малко проблеми с трафа , на по-голям ферит ще е по-добре защото между всеки слой на високоволтовата намотка трябва изолация. Иначе пали от раз. Платките си ги правя вкъщи на ситопечат - едностранни. Ако някой има интерес мога да помогна за направата , трябва ми само негатив - 0898796902 Емил

Здравей колега!
Не можах добре да разбера каква комбинация се е получила от двете схеми. На руската ми се губи нещо между трансформаторите...
Към каква машина си закачил тази приставка?

Малко предистория. Преди доста време ми се завъртя идеята за пълен резонансен мост. Бях купил някои дребни компоненти и с pansim бяхме обсъдили някои аспекти... Та реших да довърша идеята и ми се иска да може да се ползва аргонова ръкохватка с безконтактно палене.

Все пак, това което ще правя е пълен мост по Неголяев с 2хЕ65 за траф и 1хЕ65 за дросел 160А макс. ток. Намотани съответно за трафчето 14/3+3 и за дросела 10нав.

Поздрави на всички!
Даниел
daniel.trifonov написа:Много лъскава е станала кутията, че и "хриле" си има.
Сподели моля те, за изработката!

Черна ламарина ,ръчен абкант за огъване , ръчна плазма за рязане ,компресор и бояджийски пистолет ,автоемайлак -и малко мерак !
Здравейте на всички.
Отдавна не бях чел темата и се радвам като виждам,че има развитие.
Та на въпроса.
Попаднаха ми количества от транзистора BUP307,и диод U15120.
Дали въпросните могат да се използват за направата на инвертори,и в частност схемата на резонансника на Негуляев.
Поздрави.

Излязоха и BUP313D.
atanasov_dg написа:Здравейте на всички.
Отдавна не бях чел темата и се радвам като виждам,че има развитие.
Та на въпроса.
Попаднаха ми количества от транзистора BUP307,и диод U15120.
Дали въпросните могат да се използват за направата на инвертори,и в частност схемата на резонансника на Негуляев.
Поздрави.

Излязоха и BUP313D.

избра ли някаква схема вече ,колега ?
Темата определено стана безинтересна ...едва ли обаче няма амбиции.След застудяването на времето и след безбройните ангажименти през лятото,сега когато се застуди и вечерта е дълга,нека да загреем поялниците и отделим време за хобито... :mod:
никой ли няма тук?
малко ,но забавни кадри от мен! http://vbox7.com/play:6908ff6630
http://vbox7.com/play:76fcf232a7
http://vbox7.com/play:7606d11946
http://vbox7.com/play:3c3a7a25d1

Електрожена работи перфектно ,пробите на клиповете са с различни по вид и диаметър електроди. максимума ,на който го издух беше 180 А ...ограничил съм го на 150 .
Тез красавци съм ги подготвил ,за втория си електрожен,който смятам да е максимално опростен ,лек и надежден . ще се придържам ,към схемата си по първия ,но ще използвам други драйвери ,управлението ,ще е с традиционния ТЛ 494.
Прикачен файл:
SAM_7439.JPG
SAM_7439.JPG (34.41 KиБ) Видяна 1712 пъти
Браво, andro!
Добре, че си ти, че да побутваш темата. :partyman: Пускай снимки на новото начинание.
като за начало ...се сдобих с ,по важните материали .
Прикачен файл:
SAM_7482.JPG
SAM_7482.JPG (40.83 KиБ) Видяна 1571 пъти
тест на новото захранване
Прикачен файл:
ScreenHunter_407.jpg
ScreenHunter_407.jpg (98.63 KиБ) Видяна 1468 пъти

Прикачен файл:
ScreenHunter_409.jpg
ScreenHunter_409.jpg (25.42 KиБ) Видяна 1468 пъти
=D> =D>
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Направи сам”