• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Наглеждам тази тема периодично, но може и да съм пропуснал. Интересува ме някой захващал ли е вариант на инвертор с микроконтролерно управление?
При руснаците видях един проект, но там микроконтролера е повече посредник и средство за индикация. А моята идея е, че той може директно да замени ШИМ управляващите интегралки, като програмно може да има много по-широки функции. Освен управление с ШИМ, може да мени динамично честота, може да генерира и различни от правоъгълни импулси. В същото време да следи изходни параметри и да дава визуална (дори текстова) информация. Всичко е въпрос на програмиране.
Понеже видях темата че е възобновена а съм скаран с електрониката и си купих готов инвертор трифазен с функция аргон.Просто ви го давам като идея за доработване да добавите аргон или да си направите трифазни. :rock:
maleeeestrax написа:Понеже видях темата че е възобновена а съм скаран с електрониката и си купих готов инвертор трифазен с функция аргон.Просто ви го давам като идея за доработване да добавите аргон или да си направите трифазни. :rock:

Я да го видим ?И отзиви за работата му ако може ?
За работата ми се струва перфектна при положение че бях с Кракра.На този му дават 250А и е малко тежичък 18кг. http://lcd.alle.bg/bb70a4f0d9urn-jpg-73 ... js7374.jpg
И каква марка е това чудо.
Марката еVITO .По важно е как работи ?Ще е полезно собственика да опише функциите на потенциометрите на машината?
Здравейте реших да реализирам схемата на genostan,силовата електроника не ми е силната страна макар че съм електричар. Ако автора чете поста ми ако може да ми прати lay файловете на платките и спецификация на елементите, понеже няма схема на БП този ще свърши ли работа http://www.aliexpress.com/item/MS-25-15-25W-15V-DC-1-7A-Mini-Size-Single-Output-Switch-mode-power-supply/1323054918.html, благодаря на всички за мненията. До сега съм събрал доста инфо и човек на който да разчитам за помощ при събирането на схемата и настройките.
В този форум явно всеки отговор струва $., със здраве, с руснаците по лесно се общува дават lay файлове и инфо за всичко което те интересува на ниво начинаещ и имат търпение да обясняват спасибо. Спирам да пиша по темата.
vakata355 написа:Всякъкви инверторни електрожени на Български цени! :!: :!: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: vipmashini.com

НАЙ-КАЛПАВИТЕ ментета са там.
kavrykov написа:В този форум явно всеки отговор струва $., със здраве, с руснаците по лесно се общува дават lay файлове и инфо за всичко което те интересува на ниво начинаещ и имат търпение да обясняват спасибо. Спирам да пиша по темата.

Ти пък ...веднага реагираш ! в тоя форум първо ще ти обяснят ,че си некадърен и после ще те обвинят ,че не четеш ...на мен ми трябваха две години -а ти с две мнения за къде си се разбързал .,кажи какво те интересува и ще ти го изпратя на лични !
никакви нови идеии -идва зимата и в уютната си стаичка изпълнена с цигарен дим ,съм подготвил няколко платки ,за новия електрожен . Темата тотално умря ,нека да я съживим !
Да съживим ентусиазма ! подготвил съм нова конфигурация за електрожен -пълен мост . импулсното захранване е готово ,както и платката с моста ...напоследък темата няма развитие,защо така ?
Прикачен файл:
SAM_8340.JPG

Прикачен файл:
SAM_8341.JPG
има ли нови конструктори на такива машини ,темата замря!
Андро,гледам и ти си поизоставил проекта .Днес си взех от комет един феритен пръстен на кашке р80/40/15, за проба да видим колко ампера ще извади, ако не ще го сдвоя.Ама ли колеги които са пробвали с такива ферити,нека да споделят ,благодаря.
ще споделят,кой ще сподели бе колега, ти не гледаш ли долу, колко хора има изобщо ?
Надеждата умира последна ,колега.
nikolaytatarov написа:Надеждата умира последна ,колега.

Изобщо нямаш право да ми се сърдиш ,ти разбираш нещата по много от мен ..а аз сега нямам време за електрожени ,нали си направих един ,който не ще да гръмне при всякакъв терор от моя страна -хахах
stivemaster написа:ще споделят,кой ще сподели бе колега, ти не гледаш ли долу, колко хора има изобщо ?

мога да споделя ,питайте какво ви вълнува ?но само по моя проект
Дай един телефон на лични, че тука няма да ми стигне страницата и ще отегчим хората.
stivemaster написа:Дай един телефон на лични, че тука няма да ми стигне страницата и ще отегчим хората.

имаш лично
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Направи сам”