Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Заваряват се само на върха с парче графит вместо електрод.Не съм го правил ,но има много клипчета как става.Графит от батерия.Днес заварявах с един трансформатор на Дечев Електрик-195а.Много читава машина,едно мазно работи.Не бях чул за тази българска фирма.Евала :) yangi ти си, ето: https://youtu.be/QRiIXMUfnpw
Последна промяна от АБВ потребител на ср мар 21, 2018 7:29 pm, променено общо 2 пъти.
АБВ потребител - специалист
agj написа:
АБВ потребител написа:
Ми дайте да направим например нещо добро за 200 лв и да натирим ментетата.Съвсем просто.Но да заварява добре. :)
Ми направете ,щом китайците го правят -значи може!
Менте = китайско !Това ли означава менте според теб :?:

За мен менте е несполучливо направена машина (инструмент) която ти създава проблеми.То ако е добре направено и върши работа ако ще да е произведено в Нова Гвинея ,това няма значение.Но всичко е според парите,те са критерий за всичко материално на този свят ,колкото и да не ни се вярва.
yangi - специалист
АБВ потребител написа:
Заваряват се само на върха с парче графит вместо електрод.Не съм го правил ,но има много клипчета как става.Графит от батерия.Днес заварявах с един трансформатор на Дечев Електрик-195а.Много читава машина,едно мазно работи.Не бях чул за тази българска фирма.Евала :) yangi ти си, ето: https://youtu.be/QRiIXMUfnpw

Мерси много. Предполагам, че и с инвертор може да се завари така?
yangi - специалист
mityom написа:
да така ще направя,просто моята схема не е от посочените,по назад във форума,стигнах до силовата част за проби.При мен uc3845 управлява два bd237 и bd238 (4 общо) и тогава те управляват мощните IRGP50B60PD пак по 2 в паралел. Сега uc3845 прави опити за запускане и подава кратковременно импулси, транзисторите са свалени и с обратна връзка през оптрон връща сигнал за за напрежение към схемата който в момента няма.Затова искам да подам 50в за тест

Направи ли проба на ниско напрежение?
yangi - специалист
Питане към Pansim1. Този ферит дали става за токов траф. https://store.comet.bg/Catalogue/Product/27619/#e30%3D
За да знам дали да го навивам. Гледам параметрите са му добри.

Големичък е за токов траф и заема място, ама нямам други. По голям е от драйверния траф :lol: .
mityom - специалист
не съм все не остава време,пък тук не иска бързане ,щото транзисторите са бързодействащи и много бързо изпаряват банкноти
АБВ потребител - специалист
Дайте някаква идея за по лесно махане на лака от проводника.С ножче голяма игра пада.Дали има някакъв разтвор да го разяжда.
yangi - специалист
Аспирин. Малко повече задържаш в аспирина. Но ако е с двойна лакова или по-висок топлинен клас го озорва (става, но трудно).
agj - майстор
АБВ потребител написа:
agj написа:
АБВ потребител написа:
Ми дайте да направим например нещо добро за 200 лв и да натирим ментетата.Съвсем просто.Но да заварява добре. :)
Ми направете ,щом китайците го правят -значи може!
Менте = китайско !Това ли означава менте според теб :?:

За мен менте е несполучливо направена машина (инструмент) която ти създава проблеми.То ако е добре направено и върши работа ако ще да е произведено в Нова Гвинея ,това няма значение.Но всичко е според парите,те са критерий за всичко материално на този свят ,колкото и да не ни се вярва.
Само едно не е менте:
Изображение
Изображение
Изображение


Познай оригинала?
Нито едно не е произведено в Нова Гвинея И трите са произведени в Китай.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: