Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Има аналгин бе Колега :) . Не е излишно да научат нещо хората които ще си правят електрожен. А в писаното по книгите и интернет има толкова плява около зърното. Даваш пример, добре поне поясни как стоят нещата.Ти хубаво четеш ама отгоре виждаш проблема :) . Ето там е даден и филтъра с който се гасят хармониците. И май има някой друг кондензатор , я виж :-D . Теория казваш :) ми какво да пишем друго,конкретни съвети е малко таралеж в гащите, защото форума се чете от всякакви хора, разбрали ,неразбрали, като мен :) ще стане някъде някоя беля с някой и ще каже там прочетох че така се прави и ела че ми трябваш после :-D , разбираш какво имам предвид. Всичките тези проблеми идват от променливия ток в мрежата, и предвид съвременните консуматори, не е далече времето в което правия ток ще се наложи.Обаче няма читави генератори на прав ток, тези които се ползват сега са мислени преди има няма 120 години.
Прикачен файл:
ER_2007_06_snimka_058.jpg
АБВ потребител - специалист
И ето нещо интересно :) не е по темата но за разнообразие :-D Как ще работят влаковете на бъдещето. :supz: Ето

emsy - специалист
:)

Ние оправихме електрожените и сега да мислим за влаковете .
Ама бая бакър ще иде за това бъдеще :-D
АБВ потребител - специалист
Аз разбрах въжможностите на инверторната технология, :) сега проучвам другите :) Има златни правила които важат за всички видове електрожени,няма значение дали е инвертор, траф на 50хц, чопер и т.н. Всеки вариант има плюсове и минуси. Това е положението,няма мърдане от законите в природата :) Това за електрожените. Мога смело да кажа че мога да си направя електрожен с никаква разлика в заварката от Есаб ,Линкълн и т.н.Изпробвах всякакви техники в тези апарати,доволен съм от това което постигнах,но нещата спират до тук.В България трудно може да се пробие с това. Това е положението :) Засега....... :partyman:
emsy - специалист
Еми мога да кажа само че те поздравявам с успехите :)
Щом може да се конкурираш с тези фирми които си изброил, аз нямам място дискусията.
Не съм навътре в нещата :)
ben84 - специалист
Здравейте
Понеже тук се обсъждат схеми реших да пиша в темата.
На платката от снимката има нещо изгоряло. Какво ли е?
Имало е два проводника на нея. Единя идва от силовите транзистори, а другия отива в трансформатора.
Вероятно има причина да се изпари това нещо от там, ама ми се ще да опитам с подмяната му. Щото по-скъпо би ми било да губя време в мерене и четене, отколкото да сгреша с пробата :partyman:
Електрожена е Pico 140.

Прикачен файл

IMG_20190925_080108.jpg

Прикачен файл

IMG_20190925_080057.jpg
sstefanov - майстор
Зависи от схемата.
ben84 - специалист
пон окт 14, 2019 9:31 pmemsy написа:
Токов траф?
Eдва ли.
Предполагам е някакъв диод, че да се изпари така.
пон окт 14, 2019 10:05 pmsstefanov написа:
Зависи от схемата.
Нали и аз това търся :-D

В дясно са отрязаните проводници.
Моста клати трансформатора през оная платка :?

Прикачен файл

IMG_20191015_081932.jpg
emsy - специалист
A Сигурно ли е че е имало нещо там? Да не би да е само пътечка която се е стопила?

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: