Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
Е да, ама да спестиш 100-200 лв учиш 5 години. :)
Lutchezar - майстор
вт окт 22, 2019 5:59 amАБВ потребител написа:
Е да, ама да спестиш 100-200 лв учиш 5 години. :)
Целта на ученето е да изкарваш много повече от 100-200 лева на ден и то цял живот.
Освен това учиш това което ти е интересно, за да работиш това което ти е интересно.
Съществува такова понятие, "да харесваш и обичаш работата си", е ученето помага това да стане по-добре!
:partyman:
АБВ потребител - специалист
Съгласен съм Колега с това :) . Но и също знам че за човешката амбиция и желание за постигане на някаква цел няма граници. :partyman:
ben84 - специалист
нед окт 20, 2019 6:59 pmАБВ потребител написа:
Колега, провери кондензаторите да не са пробили и сложи паралелно на тях резистора,поне 2w да е. Успех. :)
Кондензаторите са наред. Въпреки,че единия е с доста опърлен корпус, мерачката показа 3 и нещо мкф, както са запоени на платката.
Остъргах саждите и запоих 120ком резистор, щото такъв намерих. Върнах платката на място и за мое учудване електрожена няма други дефекти и вече работи.

Благодаря за точния и кратък отговор на въпроса ми!
:respekt:
АБВ потребител - специалист
ср окт 09, 2019 9:15 pmemsy написа:
:)

Ние оправихме електрожените .......


То електрожените са лесни,ми притеснява ме ширещия се мързел по хората , и прилагането на измамни методи за изкарване на (лесни) пари в България , Колега Emsy. :) И това не е добре. А все повече хора разчитат на измамата и мръсни номера за да искарат пари. Е това не ми харесва в нашата малка родина.
emsy - специалист
То това е в следствие, от всеобщия упадък на морала и ценностите.
Пфууууу :? какви ги приказвам и аз, то тези две думи даже не са познати на болшинството
на днешните 'младежи'.
Ами щом те са така, представи си техните деца на какво ще се научат. Ами децата на техите деца......
всъщност вината им ще е малка, просто така ще ги възпитат.
Не остана "закваска , мая" от която да се взима пример.
АБВ потребител - специалист
Ей никой не прави електрожени :) всичко бяга на китайско,пък е толкова проста работа.
АБВ потребител - специалист
Имам един въпрос към Колегите които са правели резонансната схема на Негуляев. И по специално дали са забелязали някаква разлика в заварките, с навиването на лицендрат или плътен проводник на вторичната на трафа. И по специално при базичните електоди. :) Като че ли при лицендрата тока е малко по слаб и неможе да разтопи добре електрода,иначе метала е бляскав. Незнам така ми се струва.Вие какво ще кажете ,някой пробвал ли е двата варианта??? :)
АБВ потребител - специалист
Не бях чел какво съм писал по напред в този форум, и като видях ми се зави свят. :) Оказа се че при двата проводника съпротивлението е еднакво, и тока също. Допуснал съм дребна грешка. Това е то.
АБВ потребител - специалист
Хубава е е схемата с резонанса,но има един сериозен недостатък. Колебанията на напрежението в мрежата ,оказват влияние на изходния ток по време на заваряване. Което не е добре, ако напрежението в контакта варира. Този проблем го няма в схемите с обратни връзки. Може би затова производителите на електрожени използват именно, схеми с обратни връзки.Имайте го в предвид като се насочите да правите някоя схема . :) Обратната връзка се явява и един вид стабилизатор на изходния ток, не само регулатор.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: