Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
SongBird - специалист
Реших, че искам да си направя сам ВИК шахта. Проекта е катастрофа по най-различни показа, но върви малко по малко. В момента съм стигнал до там да монтирам рамка за капак на шахта. Първият опит представляваше да сложа два винкела (такива имах на разположение) срязани на по 90-градуса върху мокрия бетон и да се надявам, че ще се залепят.

Схемата се разпадна в момента в който се опитах да заваря пантите на винкела, винкела се отлепи. Единия вариант е да пробвам пак да го залепя, този път с някакво нарочно монтажно лепило, вероятно има и други схеми, при всеки случай реших да попитам тук, защото така или иначе имам време до уикенда (щото съм уикенд боец) докато трябва да преведа план в действие.

Тази схема с двата винкела е от преди да си взема електрожен, сега вече мога да направя и цяла рамка... не знам обаче дали има връзка с адхезията между бетона и винкела.

Та, ще може ли да коментирате какъв е правилния начин да фиксирам рамка към бетон?

Мерси!

A, така изглежда чудото сега:
Изображение
Andri01 - майстор
Принципно става с "мустаци" към винкелите,когато е се налива бетона. Сега , като е стегнал само с анкери.
kozl - майстор
Като гледам бетона на снимката и си мисля, че с лепени анкери ще е по-подходящо да се фиксира рамката.
Пък то може да се анкерира арматурно желязо и после да се завари към рамката.
А ако го прави комшията ще разпробии отвори под наклон, ще набие няколко пръчки от армировка N8 и ще ги парне към рамката.
Чираче - майстор
Аз предлагам винкела да е по външния контур на бетона. На всяка страна се заваряват по две шини надолу в двата края, и се анкерира.
MamaMy - майстор
Аз като гледам "бетона" предлагам да се направи кофражна рамка около сега отлятото и да се отлее нов истински бетон външно на този като в него да се фиксират с мустаци винкелите за пантите и за заключването. Желателно е новия бетон да го направи някой правил повече пъти нещо подобно. В противен случай рискувате всичко да се прави и разваля толкова пъти докато стане.

ПП За заварките също трябва да намерите специалист. Така като гледам също е рано да започвате сам такъв проект. Най-важното е, че когато се заварява трябва повърхностите да са почистени от ръжда, боя, окалина и масло.
пишман_майстор - майстор
Може да стане добре и с набиване в отвори на "подострени" парчета по 10 санта арматура N10 или N12. Минимум по два броя на страна. Където са панти или /или ключалка- по три. Заваряваш рамката за тях и няма мърдане. Излишното надстърчане от набитите парчета се изрязва/изшлайфа .
kozl - майстор
пон фев 26, 2024 12:45 pmЧираче написа:
Аз предлагам винкела да е по външния контур на бетона. На всяка страна се заваряват по две шини надолу в двата края, и се анкерира.
Е да ама капака сигур нема да уйдиса на на новата рамка :-D
preslav - майстор
Продават се и винтове за бетон - свредлата за тях не са стандартен размер, но там където се продават винтове се продават и свредла. Иначе, щом е наличен електрожен, вариантите са безброй, аз първо бих свързал всички винкели в една цяла рамка, после дори и 4 винта биха осигурили неподвижността на рамката.
MamaMy - майстор
Съмнявам се този бетон да издържи каквато и да е операция

Тема "Фиксиране на метална рамка към бетонна ВИК шахта. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: