• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hrisvas - специалист
Идеята и снимките са от тук

Изображение
JuliS - специалист
старо -ново - много е идейно това...
Позволявам си да го крадна.
Ще го използвам за матрака който си купихме за подпокривната спалня - мисля че е чудесно решение - ако се навие мъжо и чекмеджета в палета да сложи - грешка няма да има! :-D
Благодаря за идеята!
peter_m - специалист
Не знам защо, но това пале изглежда доста различно от нашите (доста масивно и ново). Или трябва да намериш някое ново и по-масивно (и да го изшлайфаш хубаво преди да го лакираш) , или по-добре си направи конструкцията от гредички. :?
Spokoiniq - майстор
Оригиналните европалета нямат НИЩО общо със тия снимки.Дебелина на дъската, с луфт "през една", разпонката м/у двата реда е кубче а размера от снимките не можеш да хванеш.Малко "с пръдня боя" става...
JuliS - специалист
знам какви са оригиналните палета. по една случайност работя с такива ...от Розенхайм. По различни са..но са доста масивни и от първокачествен материал.
Единственото което ме притеснява е :-D :-D Спирачките на колелата....
hrisvas - специалист
Идеята е от американски (мисля...) блог, така че може и да е различен стандарта.

Иначе аз преди години бях правила по поръчка основа за матраци, по една идея от ИКЕА, на разтегаем диван

Изображение

само дето при мен основата беше неразтегаема... ще потърся дали имам стари снимки, но беше нещо средно между това с палетата сега, и подматрачна рамка, но по-широка от самия матрак

Нещо като тази идея (пак от палета, от тук), но без колелцата

Изображение


Иначе за спирачките на колелцата- не се ли продават такива в БГ (аз живея в Дания и има такива със спирачки и за тежки мебели)

Може би някой, който знае, ще сподели....

Aз лично мисля да опитам с два реда палета и без да има колелца, като тук
JuliS - специалист
аз да ви кажа го поръчах това пале / по-скоро палета 2 бр. :-D
В една дърводелна в която правят палети.
Поисках го да ми го направят от чам и да е с размер 200х80см. Изгледаха ме странно... ама нищо не казаха. Не им казах че ще е основа за спалня да не ме таксуват двойно. :-D
Като го направят ще го покажа. Разделих го на 2 , щото сега ще сложа матрак за спалня отгоре...ама знам ли кога ще искам да го разделя на 2 единични легла :? Така ще свържа 2та "палета един до друг, ще мотнирам крачетата и ще боядисам в бяло...
JuliS - специалист
Изображение
не сме го боядисвали...защото трябва навън да се боядисва а е още студено.
но може да се види като изпълнение
tzetzo160 - специалист
Къде и колко пари, ако не е тайна, ти излезнаха палетата?
JuliS - специалист
поръчах ги в една дърводелна в Севлиево. Само им дадох размери и поисках да са от чам...
излязоха ми 56лв двата.
  • 1
  • 2

Тема "Легло/диван с основа-пале" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: