• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bobko - специалист
Да се похваля и аз в тази тема :).Ето още една придобивка в моят майсторският кът,която сътворих днес с една седалка от BMW.Има още малко довършителни работи по нея,но като цяло така ще изглежда.Доста е удобна. \:D/
Изображение Изображение
shotik - майстор
Да съживя тази тема от преди близо 4 години.

От няколко години се занимавам с ремонт на велосипеди. Ползвам един контейнер 6 Х 2.5 . в който имам велосипеди , мои и на клиенти.
Първоначално преди 6 години беше празно, но сега вече вътре е тясно, имам 4-крилен гардероб за части и машини, други шкафчета и рафтове , където има и части за други направления- електрически,бои и строителни инструменти , косачка, циркуляр и др.

Специално за частите за велосипеди ми е питането , защото сега имам към 40 квадратни кофи ,които съм номерирал и в които съм ги разпределил , но не всякога успявам да намеря от раз , това което ми трябва . Подредил съм ги по някакви мои виждания, напр. спирачки, средно движение, задни главини и т.н. Имам лист с две страници и по него гледам ,кое къде може да е.
Но не на всякъде съм написал какво има .
За компютърни програми не ми пишете, не ги владея, но се чудя как по- рано по складове и инструментални са имали картотеки и са завеждали хилядите неща, така и аз да си направя нещо подобно , но да кажем в един тефтер.
Чакам съвети !
npace - специалист
Индексиран списък на хартия, който може да се допълва и редактира става с класьор и карирани листи А4 - за всяка буква отделен лист плюс допълнителни впоследствие. Ако на някоя буква се съберат повече части се заменя с допълнителна разбивка по първи две букви.
С неспециализиран софтуер става с една таблица в офис пакет - Microsoft Office Excel или LibreOffice Calc. Второто е безплатно, с отворен код, превод на български и възможност за инсталиране на всякакъв вид устройство и операционна система.
pgt - специалист
Тошко, щом се справяш да пишеш по форумите, значи се оправяш с тази техника :wink:
Та ако имаш много мерак да ги търсиш на компютъра и един прост опис на кофите в Word би ти свършил работа. После с функцията Find и ще ти изкочат нещата, кое в коя кофа е, но ако са много чарколяци ще ти отнеме бая време да ги вкараш в компа, та не знам да ли си заслужава.
Според мен по добрия вариант е не номера, а да си лепнеш на кофите по един етикет с основните неща които съдържат и после търсиш в 1 - 2 кофи.
Аз съм си направил нещо подобно но с кутии от дънни платки, щот това имах :lol:
bulhomes2 - майстор
Още по-лесно става търсенето, ако на етикетите добавиш и снимки. На чекмеджетата ми съм залепил табелки със снимка примерно на болт, пише "М6", другото пак снимка на болт, но "М8" и т.н.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Майсторски кът" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: