• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mladkal - майстор
Мислех да кръстя темата "мъжки кът", но тъй като във форума ни има и майстори, Майстори, така и майсторици...Та за това така я озаглавих, заданяма сърдити.

Всеки един от нас си има своя малък, кът. Всеки един от нас си има своя малък свят от мечти, идеи и няколко инструмента наследени, съхранени, купени с мерак и любов.Гараж, мазе, таван, етажна стаичка, чекмедже, кашон под леглото...Все тая.Изключвам ПРО-тата, които щат не щат се обзавеждат, купуват и имат, понеже естеството на работата им го налага.
Нека тази тема бъде мястото, където вие можете да се похвалите какъв кът сте си обзавели; мястото, където да споделите какви удобства сте си създали; какви неудобства изпитвате и т.н. Какво си имате, какво си нямате и какво ви се иска да притежавате. Как сте го разпределили, как ги съхранявате тез "съкровища" и пр. ...Хубаво ще да е да придружите това и с нагледен снимков материал.
Още по-хубаво ще е да не бъде темата оаквана, а само в таз насока....

ПП. Ако отговорните Модератори решат, че си струва темата и се получи добър отклик могат спокойно да я преместят, където намерят за добре.
stiv1961 - майстор
Интересна тема :) .Обзавеждам си гаража с всичко,което ми е необходимо за любителски цели,но да не настроиш GPS/или не знам как се казва/,да ми намериш гаража и да окрадеш всички китайски инструменти,които съм си купил.Това е в кръга на шегата-утре си отивам-в неделя снимки.
mladkal - майстор
Няма Стояне, от градски не крада! :)
Ето две снимки, които бяха от една моя много стара иподобна тема... Сега това местенце е доразвито и допълнено...

Скоро и нови снимки -вече с ток, осветление, озвучение и т.н.

Прикачен файл

wben1.jpg
На тази снимка се виждат петната от наводненията на гаража. Всичко е вдигнато на поне 50 санта от земята.Т.е. важните инструменти и нещица.
wben1.jpg (100.44 KиБ) Видяна 26780 пъти

Прикачен файл

wben2.jpg
Основата на това ми работно място е направена от тръбно скеле. Дървените части са от голо ПДЧ.
wben2.jpg (117.92 KиБ) Видяна 26780 пъти
mita6kiii - специалист
Еееех, аз си нямам за сега, ама ми се иска нещо като твоето.
Благородно ти завиждам. :sad: :sad: :sad:
mladkal - майстор
Пожелавам ти го от все сърце!
mladkal - майстор
Във всяко едно домакинство, семейство, има любими\ неотложни продукти, които се консумират ежедневно - адаптирано мляко за бебето, сладолед, салата и т.н. ... Всяко едно домакинство си има любима марка, модел и прилежащата му опаковка.... В този ред на мисли - събирай ги, а аз скоро ще покажа какво съм замислил от такива на вид ненужни кутии....Уверен съм, че ти можеш да сътвориш още по-добър органайзер на своите джунджурии!
Благодаря и... успех!
шоп - майстор
Браво!!! мераклийска работа. При мен за съжаление е творчески хаос. гараж и малка работилница и всичко е разхвърляно:-( И аз и баща ми и синът ми пипаме и не редим.
pavkatay - майстор
шоп написа:
Браво!!! мераклийска работа. При мен за съжаление е творчески хаос. гараж и малка работилница и всичко е разхвърляно:-( И аз и баща ми и синът ми пипаме и не редим.
Хаоса е хаос за непросветените. Ако всички,които пипат слагат нещата по идентичен начин-няма затруднение в работата.
В моя цех работим основно двама души и няма проблем-имаме си установени навици. Случвало се е,обаче някой външен човек да ни помага да събираме инструмент на обект и тогава някои неща нямат намиране :) .
Важно е в тези работни помещения, кътове и зони да има уютна за ползващите ги обстановка и елементарни удобства ,за да е лесна и приятна работата.
mladkal - майстор
Хаоса в тази ми работилница е пълен. Тези снимки са мъничко стари и от една моя по-стара тема. От тогава насам съм понасъбрал доста нови нещица и лудницата е пълна. Нещо като след нападение на американска ноенновъздушна ескадрила. Нямам фото под ръкав момента да слезна да ви я щракна, ама и да имам ще ме е срам да постна снимки... :lol:
Творческият хаос е една доста обширна и дълбока тема. Само хора като нас знаят за какво става въпрос - уж всичко е разхвърляно, а в същност ние си знаем всяко едно нещо къде е. Намираме го с лекота. Има скучни дни, скучни вечери, когато се чудя какво да правя и тогава слизам и подреждам,придавам по човешки вид. ...Слава Богу такива моменти са рядкост. :-D
Сега обаче Мондиала започна, жената окупира телевизора, а аз по футбол не си падам...Ще чакам финала, защото него ще го гледам. И до като чакам финала, след месец време, ще взема да слезна да поизчистя, да подредя и да нащракам разни мои решения.

Апропо днес имах мъничко свободно време и разгледах м-н Конрад. Имат доста добри и сравнително евтинки решения за "разграфени" кутии, в които могат да се събират и сортират видии, гайки, шайби и други дребни детайли. Скоро ще си взема няколко и ще ви ги покажа.
mladkal - майстор
шоп написа:
Браво!!! мераклийска работа. При мен за съжаление е творчески хаос. гараж и малка работилница и всичко е разхвърляно:-( И аз и баща ми и синът ми пипаме и не редим.
Колега, благодаря! То това беше в началото. Сега е доста по-обзаведенко. Тъй като съм музикален помияр и музиката заема доста голяма част от ежедневието ми сега вече си имам доволни колонки, техникс усилвател \съживен от скрапа\, 20ГБ мр3 плеър, луминисцентно осветление и куп други благинки.... За добро или лошо моят пакостник е още малак и няма достъп до работилницата, а външни лица не се допускат... Обичам си ваданлъците \инструментите\ и само техн. грамотни хора \много близки приятели\ могат да ги ползват под зоркият ми поглед.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37

Тема "Майсторски кът" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: