• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 37
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mladkal - майстор
mitaka_25 написа:
здравейте
днес докато лакирах направената от мен холна масичка реших и аз да ви покажа работилничката си там както винаги цари творчески безпорядък и не много чисто но на мен си ми е добре:-D
http://batmitio1.snimka.bg/details/ob6t ... 3.22326840
Кофа от латекс пълна с PPR детайли, УКБ, туба лепило за ПВЦ тръби...:) Класика у жанра! Тъй пъзнато! :lol:
@професионал: Очаквам да се включиш и споделиш своя опит.Добре дошъл сред нас!
mitaka_25 - напреднал
кофата от латекс е най-удобната кутия за инструменти и консумативи на която съм попадал :supz:
професионал - специалист
Благодаря,mladkal !С удоволствие ще се включвам в дискусийте и ако мога ще помагам. :partyman:
Илиян Илиев™ - майстор
Тези дни имах малко свободно време и няколко излишни палета и те така.

Прикачен файл

DSC00131.JPG
DSC00131.JPG (13.14 KиБ) Видяна 6522 пъти

Прикачен файл

DSC00132.JPG
DSC00132.JPG (14.4 KиБ) Видяна 6522 пъти

Прикачен файл

DSC00133.JPG
DSC00133.JPG (13.93 KиБ) Видяна 6522 пъти

Прикачен файл

DSC00134.JPG
DSC00134.JPG (12.57 KиБ) Видяна 6522 пъти

Прикачен файл

DSC00135.JPG
DSC00135.JPG (13.34 KиБ) Видяна 6522 пъти
magi1m - помощник
Здравейте майстори!
въпреки ,че аз съм жена се захласвам по инструментариум.Ваща тема доста ми допадна.Всеки от вас има с какво да се похвали.Браво!Уважавам хората,които тачат добрите инструменти,но това ,което изниква в акъла ми/не съм блондинка/е следното-какви пари извадихте с тия инструменти,като ги имате и събирате от години?Ще си кажете-тая па жена само за пари си мисли.НЕ!Имаше един израз,не знам на кого е-"Каквото и да ти говорят,да знаеш,че става въпрос за пари"Аз смея да кажа ,че съм майстор в една друга област/не си мислете нещо,областа за която ви говоря е доста сериозна и изисква знания,умения и сила,а също и много инструменти,скъпи/,това беше причината да попадна сред вас.Търсех си оптимален вариант за тресчотка 3/8",хем да е надеждна,хем да е престижна като марка,хем да не е много скъпа.Избрах си BETA http://www.beta-tools.bg/article.php?id=910/55Q ,благодарение на ваще коментари.Та бях стигнала до там.Колко от вас работят с тия инструменти,за да се изхранват и колко от вас биха си купили скъп инструмент,само заради удоволствието да го имат,дори и да не извадят 1 ст.с тях,а да дадат и последните си пари.Аз съм от втория тип.Тая скапана криза.....
nik80 - специалист
:-D
лошо няма, все пак жените са най големите прагматици, и рано или късно стигаме до парите под една или друга форма :)
аз бих ги разделил на 3 групи - едните събират инструменти да имат и да ги редят около работната маса, но така и не се стига до ползване, други ги ползват за удоволствие и лични нужди, което понякога спестява пари, ползата се изразява в удоволствие или спестени пари, печалба може и да няма, звучи разочароващо за хора които не виждат полза в удоволствието, а се гледа само сухата пара. трети работят с цел бизнес там е ясно

първата група не ги разбирам честно, аз се лутам бежду втора и трета група
mladkal - майстор
Тъй като съм автор на темата (което не ми дава по-особени права) ще си позволя да направя един "блиц отговор", с който се надявам да дам отговори на поставените от теб въпроси. Също желая да нпаравя анализ и да допълня темата в едни по-различен аспект.
magi1m написа:
Здравейте майстори!
въпреки ,че аз съм жена се захласвам по инструментариум.-Не е нужно да си жена или мъж, за да разбереш; отсееш доброто -полезното.Ваща тема доста ми допадна.Всеки от вас има с какво да се похвали. - Далеч сме оттова да се ХВАЛИМ - Браво!Уважавам хората,които тачат добрите инструменти,но това ,което изниква в акъла ми/не съм блондинка/е следното-какви пари извадихте с тия инструменти,като ги имате и събирате от години?- Ето тук ще ти кажа следното (от своята "камбанария"): не е важно какво съм извадил,а важното посредством тези инструменти - КАКВО СЪМ СПЕСТИЛ /b].Ще си кажете-тая па жена само за пари си мисли.НЕ!Имаше един израз,не знам на кого е-"Каквото и да ти говорят,да знаеш,че става въпрос за пари"Аз смея да кажа ,че съм майстор в една друга област/не си мислете нещо,областа за която ви говоря е доста сериозна и изисква знания,умения и сила,а също и много инструменти,скъпи/,това беше причината да попадна сред вас.Търсех си оптимален вариант за тресчотка 3/8",хем да е надеждна,хем да е престижна като марка,хем да не е много скъпа.Избрах си BETA http://www.beta-tools.bg/article.php?id=910/55Q ,благодарение на ваще коментари.Та бях стигнала до там.Колко от вас работят с тия инструменти,за да се изхранват и колко от вас биха си купили скъп инструмент,само заради удоволствието да го имат, - За жалост малцина си биха купили "скъп" инструмент, за да го имат.Сама отбелязваш, че е криза и парите не стигат до никъде. Факт е, че човек, когаго купува скъп инструмент или е е наясно с неговите преимущества или се надява в един по-следващ етап да си обогати познанията;уменията си. Аз съм майстор любител и като такъв често "откривам топлата вода". Благодарение и на колегите- съфорумци..дори и да не извадят 1 ст.с тях- По някога не е нужно да вадиш пари с тях. В случая не е важно да вадиш пари с тях -скъпи (евтини) инструменти. По някога ги купуваш, защото те -инструментите ти откриват нови хоризонти и когато ги имаш можеш да експериментираш, пробваш и опитваш. Успяваш да натрупаш нови знания и умения,а да дадат и последните си пари. - Аз лично съм с хоби насоченост (както и не малко хора от колегите съфорумци. при хора като нас идеята е ене да спечелим, спестим, а желанието и стремежа -да Направим Сами.Не веднъж обаче съм давал последните си финанси, за да закупя дадено нещо..Аз съм от втория тип.Тая скапана криза.....


Скъпа, форума ни е "направи сам" и като такъв тук се опитваме да открием правилният (или най-лесен) начин; способ да сътворим нещо - ремонтираме, поправим и т.н. дадено нещо. Обеденени сме от идеята да сътворим нещо със собстевините си ръце, сръчност,умения. Темата ми тук бе всеки да сподели как е организирал пространството в което най-често твори, майстори.
С най-добри пожелания:
Младен
Илиян Илиев™ - майстор
Аз за работа си купувам само маркови инструменти(по някога се случва и някоя грозна евтина мистрия да си купя при липса на други), но занаята ми е различен от това на снимките, които съм пуснал.

Но и на стената има нещо марково - цигански клещи KNIPEX. Просто на работа използвам още едни такива и едни KAPRIOL та тези рекох да ги оставя в нас.

За инфо въпросните клещи струват над 20 евро.

Всичко останало е от мароканците по пазарите, но съм спестил поне петкратно сумата похарчена за тях правейки доста неща по колата сам.

Всъщност и ножовката я платих над 20 евро. Изглежда добра изработка, но марката не съм я чувал - BAHCO. А сега се сещам, че имам и едно тръбно ключе 12-13 BETA за десетина евро.
alata_69 - специалист
Илиане за ножовката трябва да си много доволен, първо че си я купил ефтино и второ Бако е новото име на САНДВИК а те са номер 1 при лентите за банциг и ножовките
Илиян Илиев™ - майстор
Ми доволен съм. Малко съм я ползвал, но е удобна и стабилна. На лентата пише SANDFLEX bimetal. Когато я купувах ми се стори скъпа и го обърнахме на пазарлък с продавача. Не помня колко ми свали, но със сигурност ми стъпи над 20 евро. Имаше и няколко резервни ленти.

А сега си спомням, че предния ден бях купил едни клещи или май ножица се казва за рязане на ППР тръби. BETA за 30 евро, но цената беше обявена на 35. Правени са не повече от 40-50 сряза с нея и така си седи, но и тя се е изплатила предоволно, когато си правих банята.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 37

Тема "Майсторски кът" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: