Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!
Имам два въпроса за монтирането на ламината всичко ми ясно само 1 едно нещо не съм сигурен как става,като почнеш да редиш и оставиш около 0,5мл. от стената,какво точно слагаш вътре или като го наредиш директно слагаш лайсната от говоре ? това не мога да разбера какво се прави там.
второто нещо е за рязането на ламината освен с зеге с друго става ли да се режи,имам предвид с ъглошлайв ставали или е опасно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Половината милилитър ми хареса :-)
Отстоянието до стената се оставя, за да може да диша ламината. При влага да порасне без да се надуе паркета. И би трябвало да е повече от 5мм, не те знам какво си чел, но си го има нарисувано на всеки пакет. Няма какво да го мислиш, само изпълняваш
Не се слага лайсна, а перваз
Рязала съм с циркуляр и с трион. Не обичам ъглошлайф за леки неща. Майсторите могат всичко, ти недей. Купи си евтино зеге и с него. Кривото влиза под лайсната
npace - специалист
ср мар 13, 2019 9:20 pmMyko написа:
ламинат
За ко ти е такъв боклук? Вземи някакъв евтин паркет по-добре, па ако ще и на ръка с трион да трябва да го режеш.
ср мар 13, 2019 9:36 pmn_a написа:
Половината милилитър ми хареса :-)
Отстоянието до стената се оставя, за да може да диша ламината. При влага да порасне без да се надуе паркета. И би трябвало да е повече от 5мм, не те знам какво си чел, но си го има нарисувано на всеки пакет. Няма какво да го мислиш, само изпълняваш
Не се слага лайсна, а перваз
Рязала съм с циркуляр и с трион. Не обичам ъглошлайф за леки неща. Майсторите могат всичко, ти недей. Купи си евтино зеге и с него. Кривото влиза под лайсната
да де перваз... за зеге си намерих един съсед ще ми обслужи,виждам съм слагат нещо като пръчици или нещо друго между стената и ламината,но после ги махам и направо перваза от горе или нещо се купува да се сложи,иначе няма ли да се мести ламината ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 13, 2019 11:36 pmMyko написа:
няма ли да се мести ламината ?
Идеята е да се мести. Не се притеснявай, мести се целият, на плоча. Отдолу задължително подложка за ламинат. Тя е за да се хлъзга при "местенето"
чет мар 14, 2019 7:53 amn_a написа:
ср мар 13, 2019 11:36 pmMyko написа:
няма ли да се мести ламината ?
Идеята е да се мести. Не се притеснявай, мести се целият, на плоча. Отдолу задължително подложка за ламинат. Тя е за да се хлъзга при "местенето"
ясно благодаря много :)

Тема "Ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: