Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kokotrikcs - специалист
Здравейте господа.Чест и почитание от мен И.Колев.Имам проблем,който сам ще ми е трудно да разреша и ако някой може,умолявам го да помогне.Ето и проблема:преди около 2 месеца закупих 124-ка 300тд,която за сега много ме радва и буди у мен чувства който никоя друга кола не е будила(СМЕШНО,НО ФАКТ!!!).
Дисплея на таблото,който трябва да показва външната температура не покава нищо,но свети.Тръгнах да търся температурния датчик,но се указа че моя липсва.Закупих такъв,но идва въпроса къде да го закача.От термодатчика излизат 2 кабела и доколкото прочетох трябва да отиде някъде под бушоните,но това ми е малко като инфо а и изпитвам затруднение със свалянето на кутията на бушоните.Какво ще кажете?Поздрави на всички.
Валериус - специалист
Здравей колега. Моя е 210 купе, но мисля, че датчиците за външна температура са еднакви. Разположен е на гредичката под радиатора в ляво по посока на движението. Може и да ти е там датчика, но кабела да се е прекъснал. И моя даде такв дефект, но като тръгнах по жицата да проследява от къде минава и ми мина мерака да го сменям. Но на теб ти е още мерак така, че пробвай. Връзката е от датчика директно в платката на таблото и не знам дали ще може да се включи в него без да го сваляш. Пробвай в някой сервиз, но едва ли ще се оттървеш с по-малко от 20 лева. Успех!
strelec - специалист
kokotrikcs написа:
идва въпроса къде да го закача.От термодатчика излизат 2 кабела и доколкото прочетох трябва да отиде някъде под бушоните,но това ми е малко като инфо а и изпитвам затруднение със свалянето на кутията на бушоните.Какво ще кажете?Поздрави на всички.
Привет, колега!
Датчика ти е най-обикновен терморезистор (съпротивление) в метален корпус. Правилно, че кабелите са 2, но трябва да са в черна шлауфка и на края завършва с букса. Тя се сързва на лявата стена на коша с буксата, която идва от дисплея ти. На дисплея, който е на таблото имап 2 захранващи кабела (+ и -) и 2 за датчика. Самия датчик се монтира от вътрешна стена на предната броня със скобичка. Точно зад регистрационния номер. Ако го свалиш ще видиш кръгъл отвор от който датчика има достъп до околния въздух. Ако датчика ти е там по-вероятно е да е повдеден дисплея ти. Датчика ти е много малко вероятно да е повреден.

пп. Ако повредата ти е в дисплея имам табло с дисплей точно от W124 300TD. Имам и датчик.

Успех в начинанието и се любувай на удоволствието да управляваш най-добрия автомобил за всички времена - Железния кон.
kokotrikcs - специалист
Здравейте колеги.Благодаря за помощта.Метафората "железният кон"-много ми хареса и отново ми подсказа че не съм взел неправилно решение като закупих 21 годишен автомобил.На моята 124-ка липсва температурният сензор.Някой преди мен го е свалил и затова изпитвам затруднение със свързването.Един колега ми подари сензор(за което му благодаря много),но накрая на кабелчетата на сензора няма букса(двете кабелчета са облечени от шлауфка).Самия сензор се монтира на предната броня,но кабелите му не зная къде трябва да отидат :? .Къде точно трябва да търся буксата от дисплеят?Поздрави.
strelec - специалист
kokotrikcs написа:
.Къде точно трябва да търся буксата от дисплеят?Поздрави.
Поивет!
Както ти писах - на лявата страна на коша. По-късно мога и да снимам, ако желаеш...
kokotrikcs - специалист
Ако е удобно-ще те помоля да направиш 1-2 снимки,че при мен няма свободна букса в която да вкарам термо сензора.освен направо в таблото(което за мен ще е трудничко).Благодаря предварително от сърце.Поздрави и безаварийни километри.
kokotrikcs - специалист
Колеги да се похваля,най-накрая реших проблема.Датчика за температурата се указа някъде в бронята(преместен от обичайното му място,не от мен незнайно защо),но не се виждаше.След подмяна на дисплейя вече виждам температурата на околната среда въпреки че показва 3-4 градуса повече.Невярното показание естествено ме дразни и сигурно ще свалям бронята да видя къде е датчика за да го поставя на мястото му.Благодаря за помощта на всички.Желая ви всичко добро. :partyman:

Тема "Свързване термодатчик(външна температура) на Мерцедес W124" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: