• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Илиян Илиев™ - майстор
Как се прави стъклопакет?

Демек става ли за направи си сам или са нужни някакви специални машини? :?
karimddd - напреднал
Илиян Илиев™ написа:
Как се прави стъклопакет?

Демек става ли за направи си сам или са нужни някакви специални машини? :?
според мен в домашни условия е доста трудно
по принцип има измиваща и почистваща машина
след това се слага дистанционера между двенте стъкла
следва силикагел и шприц от силикон който е запечатващ
това е.
velsi - Почетен майстор
Може. Нищо трудно и специално няма. Най-тегавото е почистването на стъклата. Ако размера е голям ще ти трябва помощник.
Илиян Илиев™ - майстор
Има ли къде да се прочете стъпка по стъпка?

Под какво име да търся нужните материали в нета?

Не че ми е спешно, но е добре да го знам, защото май ще ми се наложи след няколко месеца да го правя, а в Италия определени стоки са по-трудни за намиране отколкото гарнитурата за москвича на Баш Майстора.

За пример ще кажа, че за да се сдобиеш с ролка уплътнение за ал. дограма трябва да имаш брат дограмаджия и да го заплашиш сериозно за да ти я даде срещу заплащане.
velsi - Почетен майстор
Всичко, което ти трябва е дистанционер (така се казва тънкия профил, който разделя стъклата), пластмасови ъгълчета за него. С тях се прави рамката. Силикагел. С него се пълни всяка от страните на рамката от дистанционер до половината. Рамката се прави с около сантиметър по-малка от размера на стъклата, за да ти остане по около 5 мииметра от всички страни за силикон. Трябва ти още бутилова лепенка. Това е тясна, двойнолепяща лепенка, която се залепва от двете страни на тясната страна на рамката от дистанционер, а от другата й страна се залепва стъклото. Получения "сандвич" от две стъкла и дистанционер се запечаатва със силикон. Оставените по 5 мм се запълват плътно до края на стъклата. Шупли и празни пространства в силикона не се допускат. Обикновено се използва черен силикон, но не е задължително. Може и с бял например.

Прикачен файл

DSC004.jpg
DSC004.jpg (44.86 KиБ) Видяна 5865 пъти
stiv1961 - майстор
Само да добавя,че в зависимост от дебелината на пакета,който искаш да си направиш се избира и дебелината на дистанционера.Например за пакет 24 мм-стъкла 2 х 4 мм + дистанционер 15.56 мм.Има и готови дистанционери с бутиловата лента.Стига да намериш в Италия.Ако не-ще пращаме от тук.
Намерих един завод в Италия:
http://www.profilglass.it/
romanpm - майстор
Правих си 90Х55 см стъклопакет за капандура от намерен счупен троен , като ползвах само прозрачен силикон защото се усъмних в умението да не оклепам отвътре , но стана горе долу вече 2-3 г никакъв проблем :wink:
Stefan2000 - специалист
Здравейте, знаете ли, къде към днешна дата се продават дистанционери, но на дребно?
Има ли ги по големите вериги от сорта на Бриколаж?
С Гугъла ми излизат само продавачи на кашон.
А защо лисъм тръгнал да си правя пакетите сам?
Ами размерите ми са около 35/35 14бройки.
Фирмите калкулират всичко под 0.4 квадрата за 0.4. Което ми оскъпява поръчката направо 4 пъти. Малко не ми се вързват сметките :?
EDI - майстор
Имам един Ел магазин, мисля, че имаше дистанционери на дребно.Утре ще ти дам линк, понеже го имам в службата.
nikolov333 - майстор
Аз пък си мисля, че ако минеш през някой цех за стъклопакети и поискаш да ти продат няколко, сигурно ще се навият..
  • 1
  • 2

Тема "Стъклопакет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: