Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
den_zuk - помощник
някой има ли идея как се лепи еталбонд директно за под, в смисъл за циментовата замазка...или са ми нужни по специални подготовки?
Fortune - специалист
den_zuk написа:
някой има ли идея как се лепи еталбонд директно за под, в смисъл за циментовата замазка...или са ми нужни по специални подготовки?
Еталбонда не е ли за фасадна облицовка? :?
Армагедон - специалист
Колега бонда е за фасадна декорация и се захваща на скара като ГК. Аз лично си залепих бонд, като подпрозоречен перваз със санитарен силикон. Да не би да имаш някакъв друг материал предвид ?
den_zuk - помощник
:) знам го че е за фасадна облицовка...ама ми хареса как изглежда нарязан на плочки 15х15 и реших да пробвам да си направя едно помещение с еталбонд на пода...та затова се вълнувам...пробвах вече с c200, с монтажен силикон...в първия случай дърво...втория, за бонда лепне, но за пода не...та затова питам ако някой има идея да ме насочи, силикон някакъв или някое друго лепило...говорим за близо 10 кв.м, подпрозоречния не вижда никакъв зор, докато на този под отвреме на време някой се разхожда..:)
bulchat - напреднал
Не знам как се лепи, но имай предвид, че в това помещение няма да можеш да сложиш никаква тежка мебел! Най малкото след кратко разхождане по него, ще е изподраскан и няма да прилича на нищо. :)
Армагедон - специалист
den_zuk, съжалявам че не си намерил адекватен отговор на въпроса ти, някои неща просто няма как да станат :) на някой може да му се иска да си направи веницианска мазилка на пода - да ли е възможно :?:
den_zuk - помощник
всъщност след известно търсене и проба-грешка установих, че се лепи забележително добре със C-450 , разбира се не е здраво като гранит, но поне не мърда и се наложи да ползвам секач, за да изкъртя това което лепнах. Леко го надрасках отзад за по-голяма адхезия/кохезия на лепилото към бонда и просто изчаках десетина часа.
За надраскването съм съгласен...
А може ли да се залепи еталбонд плоскост за стена (върху мазилка на изолация)? Голяма е 60x60см
Табелката трябва да се залепи на сравнително високо място и единствената ми идея за момента е варианта с лепене.
wanderer - специалист
един TITAN CLASSIC FIX ще те оправи, но ще ти остане доста. понадраскай малко еталбонда там където ще мажеш. лепилото е с късо отворено време, няма нужда от подпиране и притискане.

Тема "еталбонд-лепене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: