• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Димитър Димов - специалист
съб яну 08, 2022 7:29 pmMisho74 написа:
Здравейте.
Имам къща за гости с механа и преди 2 години инсталирах горелка на пелети в мазето, с която да отоплявам къщата.
Гостите обаче се оплакват, че през зимата не могат да ползват механата, защото им е студено.
Та се замислих дали да не прекарам тръби до механата и да сложа един конвектор, но не мога да преценя каква инвестиция ще ми е нужна, тъй като не разполагам с багер, който да ми изкопае каналите за тръбите.
Разстоянието от къщата до механата е около 20-25 метра. Ще може ли някой да ми помогне със сметките?
С парите които си спести за реклама ще платиш на двама-трима от брат'чедите и си готов.
Тука не става въпрос за реклама - сложих връзка, за да видите горе-долу от къде трябва да минат тръбите. Навеса е дървен и не искам да рискувам да слагам камина, защото някой от гостите като се напие и ще вземе да го запали.
Обмислях вариант за инфрачервени печки, но не мисля, че това топли достатъчно. За разни електрически печки също не съм много съгласен, защото като ги забрави някой да работят и първо ще има доста дебела сметка за ток и второ, след време ако нещо дефектира, пак ще ми изгори навеса.
Та затова питам, ако някой може да помогне с тази ми идея за тръбите от котлето до навеса. Това ми се струва най-малко опасно, а и сам си го регулирам - гостите нямат достъп до котела и няма как да стана фал.
Димитър Димов - специалист
Най-безболезненият начин е на ток.За прекарване на тръби трябва да се разбива всичко,копаене през зеленината,разбиване при навеса и стана една... или добра изолация и по въздух.
krasi92 - майстор
Около 5 ще ти стигнат ако е 25 метра трасето
Така като ви слушам, май ще трябва да мисля нещо на ток, наистина...
Жалко, защото ще вземе някой пиян да се осакати и после големи разправии, ама да му мислят - имат глава на раменете.

Въпросът е, че с тия инфрачервени печки колко точно ще грее - Божа работа.
шоп - майстор
чет яну 13, 2022 10:13 pmMisho74 написа:


Въпросът е, че с тия инфрачервени печки колко точно ще грее
Ще грее точно колкото изразходва ток. Харчи 2 киловата-топли 2 киловата. Елементарно е, но и скъпо.
Ако искаш по-евтино си купуваш висок клас климатик. Аз така бих направил. Тока няма да става по-евтин.
Здравейте. Купих си китайска монофазна машина за пелети. Първо, шайбата, която държи матрицата беле от меко желязо и се огъваше, докато не излезна и стана.... "Мазало". После стругаря ми направи нова ос на валяците. Но... Изкара 20мин и се счупи. Дайте съвет, какво д анаправя? Или поне от какъв материал д ами направят оста? Благодаря предварително.
шоп - майстор
пон май 23, 2022 2:35 pmЖивко Петков написа:
Дайте съвет, какво д анаправя?
Продай я на някой който има зайци. Тези машини са за това: гранулиран фураж.
Здравейте,

прочетох темата от начало - видях че има реализирани проекти за машина за пелети. Може ли някой от тези колеги да сподели опит за експлоатацията на такава изработена машина - производителност, живот на ролките и матрицата - предполагам по тези показатели трябва да са по-добри от китайските?
Благодаря предварително!
Динко
Здравейте купих си китайска пелетна машина направих 1тон дървени пелети и ми огна оста на ролките направих втора ос и пак ми я огна При 100 килограма направени пелети и трета също ми огъна каква стомана да ползвам за оста ? И незнам от къде идва този товар на оста че да ми я гъне лагерите си работят и тях ги смених с китайски но новите блокираха старите вече втори път ги вадя иса работещи материала от който е правена оста съм ползвал 42CrMo4 ф30 благодаря предварително
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: