• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
шоп - майстор
mkotsev написа:
. Аз мисля дъбови да си правя от икономическа гледна точка 20 кубика са около 1200лв (6.5-7.5 тона)Но имам и достъп до изрезки който ги дават по 60лв връзка 3.2кубика всяка.
Дано Ви излезат сметките верни!


П.П. Иначе и аз се грея с чамови изрезки 2.5м3 за 60лв

даже си направих специален котел дълъг 2.5м за да гори чамовите капаци без да ги режа :)
kavrykov - напреднал
Nasio за какво служи пвц ф110 тръбата на пелет машината ти?
kavrykov - напреднал
Благодаря, колега NASIO, искам да те питам закалявал ли си колерите и матрицата и ако си ги за калявал на колко единици.
NASIO - специалист
Да обаче незнам на колко единици.Ролките са от 42hrmo4 а матрицата от х12 и са с различни закалки ,те маисторите които ги закаляват трябва да знаят.Аз имам горчив опит от първата матрица пак от х12 която поисках да ми я закалят максимално твърдо и както и ме предупредиха се счупи на 3 парчета.Иначе без закалка не става най-много да направиш проби.
Чираче - майстор
NASIO написа:
Да обаче незнам на колко единици.Ролките са от 42hrmo4 а матрицата от х12 и са с различни закалки ,те маисторите които ги закаляват трябва да знаят.Аз имам горчив опит от първата матрица пак от х12 която поисках да ми я закалят максимално твърдо и както и ме предупредиха се счупи на 3 парчета.Иначе без закалка не става най-много да направиш проби.
За да е всичко нормално, трябва и матрицата, и ролките да се термообработят професионално. Това означава обемно закаляване с максимална твърдост за марката на метала, с последващо отпускане. След термичните обработки твърдостта трябва да е 62-64 HRC.
fox_vt - майстор
Една мелница със прикачения инвентар.
https://youtu.be/-59ZaUB2fYM
kavrykov - напреднал
Чираче написа:
NASIO написа:
Да обаче незнам на колко единици.Ролките са от 42hrmo4 а матрицата от х12 и са с различни закалки ,те маисторите които ги закаляват трябва да знаят.Аз имам горчив опит от първата матрица пак от х12 която поисках да ми я закалят максимално твърдо и както и ме предупредиха се счупи на 3 парчета.Иначе без закалка не става най-много да направиш проби.
За да е всичко нормално, трябва и матрицата, и ролките да се термообработят професионално. Това означава обемно закаляване с максимална твърдост за марката на метала, с последващо отпускане. След термичните обработки твърдостта трябва да е 62-64 HRC.
Ако е обемно закаляването няма ли да се увредят леглата на лагерите кулерите. Ако се закали матрицата на 62-64 HRC с времето конусите и намаляват как ще се възстановят?
Чираче - майстор
За всички лагери гнездата и шийките се шлайфат след термообработките, като се оставя допуск за шлайфане. Обикновено лагерите са с твърдост около 62 HRC. При твърдост 64 HRC не вярвам да има износване. А начини за възстановяване има няколко.
kavrykov - напреднал
Чираче написа:
За всички лагери гнездата и шийките се шлайфат след термообработките, като се оставя допуск за шлайфане. Обикновено лагерите са с твърдост около 62 HRC. При твърдост 64 HRC не вярвам да има износване. А начини за възстановяване има няколко.
Питам защото мисля да направя повърхностно закаляване кулерите и матрицата.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: