• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dizel - напреднал
Какво става .Правите ли пелети.Мойта машинка работи без проблеми,ама материал няма.Каквото събера талаш, за час го гранулирам около 150 кг пелети от един биг бег талаш.Слагам и от циркуляра от ПДЧто мешам и пак става.И от кантиращата пак излизат пелети от кантовете, е малко са шарени и трябва да се меша материалй с талаш.Направих годинки и баш ми се не работи ама една сушилна барабанна ако направа ще се намира повече материал.И китайските машини стават но да са с по големи мотори.От 7,5кв нагоре.Аз минах по тоя път и сега съм с 11кв мотор.Едвам стига 2 А при работа.Ако някой има проблеми питайте ще помагам с каквото мога.Машинката ми я има на 4 та стр. тогава започнах
нед фев 26, 2023 10:06 pmdizel написа:
Какво става .Правите ли пелети.....
Казвате че и китайските стават, но те не са ли за агропелети?
Като гледам на какви цени ги продават нашите търговци, май по-добре сам да се помъча с направата...
Някой може ли да ми каже, какви са най-съществените разлики между пелетарка за агропелети и такава за пелети от дърво?
Имам предвид следното! Ако основната разлика е в матрицата и ролките, тогава разумен вариант ли е, да се вземе китайска и да се монтира нова матрица направена специално за пелети от талаш?
Разликата между едните и другите матрици май е само в зенковката, доколкото разбирам? Гледам че и за агропелети ги правят от стомана 45, 40х и т.н...
Иначе варианта е "направи си сам". Обаче свестни стругари и фрезисти се намират трудно!
Още един въпрос!
Удачно ли е да се използва нискооборотен двигател с голям въртящ момент, 5.5 kw на 720 оборота без редуктор, но с 3 или 4 ремъка, за матрица 160мм примерно?
Чираче - майстор
нед фев 26, 2023 10:06 pmdizel написа:
.Ако някой има проблеми питайте ще помагам с каквото мога.
Имам въпрос. Купил съм пелетарка с двигател 7,5 kW. Опитвам се да правя пелети от люспи като отпадъчен продукт при лющене на лимец. Машината загрява до около 100 градуса, но не прави пелети. През матрицата излиза на 90% на пепел. Тук там има гранули.
Знам, че пелети се правят освен от дървесина още от слама и слънчогледови люспи. Опитите се правят и със суха плява/люспи/, и с леко овлажнена. Но не се получава.

Къде греша?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 09, 2023 8:22 amЧираче написа:
.. лимец...
Самите люспи нямат свързващо/слепващо вещество. Ако смесиш с нещо, ще станат пелетите



Ще ти пиша на лично по друг въпрос
ср фев 27, 2013 1:50 pmboss4eto написа:
.........Стоманата за ролките е Н40 и след обработката е закалена. Матрицата е стомана 45 незакалена. Отворите с които работя са ф5 и са 142бр. Дано съм бил полезен.
Колега, от какъв материал са ти валовете на матрицата и на ролките? Закалени ли са валовете?
Матрицата като не е калена, колко време изкара? Пробвал ли си я на дървени стърготини?
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: