• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Мисълта ми е с какъв вид свредло. Защото пробвах с бургия за метал но направо се стопи :)
Илчо Илиев - майстор
Явно е закалена матрицата, иначе вариант е с абразив и дремел....
Моите матрици не са закалени,е мачкат се конусите,но и бързо се оправят...

п..п Обяснявай по-подробно какъв е проблема,че да може лесно да ти се отговори...
Матрицата ми е 150 мм диаметър обаче е шлайфана и почна да вади малки пелети и прах. Пробвах с каква ли не влажност обаче пак същия резултат. Дебелината и е 22 мм, а четох във форума че трябва да е някъде около 28мм. Затова предполагам че плоблема е от конусите.
Иначе машинката е китайска не е правена.
Илчо Илиев - майстор
Колега, не съм работил с китайка, но на моята подобен проблем се реши с увеличаване на конуса, матрицата е 20-22 мм/5мм с конус 8мм, е аз правя гранули,но пробвах да прекарам пилки за пелети, стават ,но машинката пращи и ме е страх да я напъвам...
Мисълта ми е ,че на матрица 20-22 мм излизат добри пелети,явно при теб проблема е от конусите,а не от дебелината на матрицата.

Пробвай с такива абразиви-
Прикачен файл:
images.jpg
images.jpg (7.25 KиБ) Видяна 2349 пъти
Нямам идея дали ще стане и колко такива абразивчета ще отидат,но другия вариант няма да ти хареса-да се разкали, да се направят конуси и пак да се кали, а вероятността да се спука или изкриви не е малка
Другия вариант е да си направиш нова/и матрици, не е сложно и скъпо,но не закалени,е имат по-малък живот,но....
От къде си...
И аз гледах такива абразивчета и мисля да пробвам с тях пък ще видим какво ще стане. Иначе съм от Костенец
Doksanov - напреднал
Колега,нека и аз се изкажа по въпроса,аз оправят конуси на една запалена матрица със средно с кобалт 18 но на ниски обороти и с много борол иначе свредлото си заминава. А ъгъла си го започваш сам на шмиргела,преди време съм правил отвори с диамантено свредлото но цената му е отказвала и като се захаби няма започване. А от тези абразивчета може да ти трябват няколко килца. Китайката ти на какви обороти върти картичката? И Материала ти от каква дървесина е? Това също има огромно значение. Ако е от меко дърво ще върви по-лесно и с по-ниска влажност ще става на пелет,ако пък е твърда дървесина ти трябва по-висока влажност,а и оборотите са от значение.
Колега за оборототите не мога да кажа защото на мотора надписите са на джигитайски. Иначе материала е мек предимно чамов( бор). Пробвах както преди ме беше посъветвал с повече влага с по малко влага. Или ги изкарва малки или на пуканки. Само разбрах от табелката на ел. мотора че е 4квч.
Doksanov - напреднал
Колега споко,аз докато нацеля влагата ми отне два месеца. Но да ,мисля че вече си разбрал,че многото влага ги прави на пуканки а много сухото ги прави прекалено къси и само мъчиш машината,"истината е там някъде" по средата. Иначе с чама нямаш ядове,той си има и смола вътре,но носи да е малко по сух от другите материали. Аз понеже не ми стига само моят талаш и взимам от едно място където режат дърва и го смесвам,така че да го докарам на влага.
Izvinqvaite,bihte li mi dali telefon za kontakti na nqkoi koito bi mi napravil takava mashina.
Здравейте колеги!
Бих искал и аз да си направя такава машина за пелети.
Но не знам от къде да започна чета събирам информация но никъде не намирам скици,чертежи и размери на самата машина.
Ще съм много благодарен ако ми помогнете и ми дадете съвет от къде да започна.
Не искам да я купувам защото най евтината е 1750 лв и не си заслужават парите.
Предполагам, ако си я направя сам ще е по качествена от фабричните.
Ако искате можете да ми пишете и на лично съобщение, благодаря предварително!
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: