• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
fox_vt - майстор
Щом конуса е 6мм и си освободил отдолу 8 мм при 40 мм общо работния канал е 26 мм . Намали го поне до 24мм . Матрицата не е ли закалена , ако може само разпробивай освободеното от долу цялостно намаляване няма смисъл.
mkotsev - помощник
чет авг 23, 2018 12:55 pmfox_vt написа:
Щом конуса е 6мм и си освободил отдолу 8 мм при 40 мм общо работния канал е 26 мм . Намали го поне до 24мм . Матрицата не е ли закалена , ако може само разпробивай освободеното от долу цялостно намаляване няма смисъл.
Още не съм закалявал матрицата точно поради причината, че искам да се уверя че ще работи на 100% преди закаляването. Вчера прекарвах описаната смес с кварцов пясък трици и масло и ми направи впечатление че меката смес много загрява матрицата. Петелите излизаха меки добре оформени пресовани и доста горещи. А иначе за запичането на матрицата някакви съвети можеш ли да ми дадеш? Другата седмица все пак ще пусна един цялостен клип как функционира машината. :partyman:
fox_vt - майстор
Зависи от пропорциите на сместа дължината на канала и големината на конуса. Пелетите излизат с температура 95-100 градуса а матрицата е около 115 градуса. Това за иглолистно. За запичането трябва при започване леко да се подава и задължително след спиране се завършва със омаслен материал.
mkotsev - помощник
чет авг 23, 2018 6:01 pmfox_vt написа:
Зависи от пропорциите на сместа дължината на канала и големината на конуса. Пелетите излизат с температура 95-100 градуса а матрицата е около 115 градуса. Това за иглолистно. За запичането трябва при започване леко да се подава и задължително след спиране се завършва със омаслен материал.


Ето линк от работата на машината. Сместа е за полиране - трици, кварцов пясък и отработено масло. Добавях трици докато не стане така хомогенна сместа, разбираемо пелетите излизат топли и перфектни но меки. Предстои да освободя отдолу и да почна с сухи трици и ако всичко е наред закалявам матрицата. Допуснал съм грешки с дупките но какво да се прави, с направата на другата матрица всичко надявам се ще е наред.
fox_vt - майстор
Така е добре но не прекалявай с пясъка.Монтирай под матрицата планка за чупене на пелетите.
burt94 - напреднал
Здравейте, разгледах доста мненията в темата, и съм се наел с направата на въпросната пелет преса. Решил съм всяка стъпка от направата и да я описвам тук и да качвам видео и снимки. Нагласил съм горе долу нужните неща следва стругарска работа и сглобяване. Редуктора който имам и ще ползвам е доста сериозен, РДЦ 650 беше мисля, или 850 на табелата пише 870 кг че тежи. изходщята ос му 120мм дебелина. Матрицата ще е с диаметър 420мм с отвори на 6мм, Електромотор ще ползвам, 22 kW на 2900 об/мин, надявам се да не е малко мощността ако видя зор ще търся поне 35/40кв. Ще добавя принудително мазане на всеки лагер с помпа задвижвана от 2kw мотор. Мислех въпросната ос на редуктора да я удължим с присъединителна втулка, но бях при познат с подобна машина и като видях как се клати цялата конструкция заради въпросната присъединителна втулка се отказах и веднага реших че ще се прави цяла ос. Ще се направи фланец който ще се захване с болтове към корпуса на редуктора в който фланец ще се направи легло за аксиалния лагер. Следващите неща ще описвам допълнително в хода на работа. Приемам всякакви критики и съвети относно конструкцията на машината!
шоп - майстор
Успехи в сериозното начинание. РДЦ са надеждни редуктори. Имах един такъв с тегло около 180 кг. Няма да забравя как сме се борили 4 човека с него

А РДЦ 650 е направо динозавър. Изходящата му ос е с ф110
Обаче тези редуктори са предназначени за работа в хоризонтално положение на оси и лагери. Ако мислиш да го завъриш и иходящия вал да еправо нагоре ще скапеш редуктора. :?
burt94 - напреднал
пет мар 22, 2019 3:12 pmшоп написа:
Успехи в сериозното начинание. РДЦ са надеждни редуктори. Имах един такъв с тегло около 180 кг. Няма да забравя как сме се борили 4 човека с него

А РДЦ 650 е направо динозавър. Изходящата му ос е с ф110
Обаче тези редуктори са предназначени за работа в хоризонтално положение на оси и лагери. Ако мислиш да го завъриш и иходящия вал да еправо нагоре ще скапеш редуктора. :?
Ами, ще се направи принудително мазане с помпа на всяко зъбно колело и всеки лагер, мой познат е направил пелет преса със РДЦ 450 мисля и работи в хоризонално положение вече 2 години и няма яд даже при него мазането не е принудително а е напълнил редуктора до горе с масло, което е страшна грешка, но това е друга тема.
Колеги!Какво стана да не поевтиняха пелетите и да се отказахте да правите мишини за пелети? :-D
Здравейте колеги. Нов съм в този форум, прочетох всички мнения, но успях да открия каква трябва да е дебелината на матрицата за слънчогледовата люспа :? . Или има някъде пост, но съм го пропуснал. Ако някой знае ще бъда благодарен да сподели.Благодаря предварително.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: