• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
Каква твърдост искаш да постигнеш, и на каква дълбочина?
NASIO - специалист
чираче ти ли закаляваш или даваш детайлите да ги закаляват някъде
Чираче - майстор
NASIO написа:
чираче ти ли закаляваш или даваш детайлите да ги закаляват някъде
Вече съм пенсионер, и не се занимавам. Но натрупаните професионални знания не се забравят.
NASIO - специалист
какво ще кажеш за лагерна стомана шх15/100 като материал за матрица,дали е по-добра от х12
NASIO - специалист
kavrykov написа:
Чираче написа:
За всички лагери гнездата и шийките се шлайфат след термообработките, като се оставя допуск за шлайфане. Обикновено лагерите са с твърдост около 62 HRC. При твърдост 64 HRC не вярвам да има износване. А начини за възстановяване има няколко.
Питам защото мисля да направя повърхностно закаляване кулерите и матрицата.
Направи си обемно и после на центрови шлайф може да шлайфаш леглата на лагерите а матрицата така или иначе трябва да се шлайфа.Повърхностното закаляване първо е много тънко и второ не ти гарантира че нещо няма да се изметне при закаляването
mkotsev - помощник
Здравейте, аз с моя проект боксувам още но съм ентусиаст. Искам да попитам някой от София и региона или Кюстендил и региона, дали би ми оказал помощ. Искам да видя самоделна и работеща пелетираща машина. :partyman: :partyman:
NASIO - специалист
Някой има ли представа каква трябва да бъде матрицата за слънчогледова люспа?
mkotsev - помощник
Здравейте колеги, аз напредвам с машината ми за пелети имам нужда от няколко съвета. Матрицата ми е Ф208 ( такава тръба намерихме ) Имам изготвена заготовка от Стомана 45. В момента изработват лагерното тяло и за него сме предвидили един конусно-ролков лагер (отдолу) и обикновен съчмен отгоре. Двигателя е 7.5кв 2900 оборота, мисля колерите да се въртят с около 150-170 оборота в мин което значи, че с междинна ос ще намаля един път на 1:4 ( от 2900 на 725 оборота и после още веднъж 1:4.5 приблизително 150 оборота това ок ли е ?) Ако трябва да слагам аксиален лагер - то къде да го сложа ? Ако е малък този двигател и се тормози имам един 16кв пак на 2900 оборота. Всяко мнение ще ми е от помощ. :rock: :rock: :rock:

Искам да ме насочите матрицата сам ли да си я дупча на настолна бормашина или да я дам на фрезист?( колерите 100% ще изработим каналите на фреза)
Също така от междинната ос до оста на пелетиращата машина с ремъци ли да го направя връзката или с верига?
Здравейте да попитам някой имали някакви размери чертежи за такава машинка за пелети и били ми помогнал да си направя.Предварително благодаря.
пет фев 14, 2014 5:39 pmВалериус написа:
dizel написа:
dizel написа:
Ето снимки
двигателя е 5.5 кв като подадеш малко повече материал спира.Имам 11кв мотор но с малко обороти
Колко са ти оборотите на двигателя и редуктора? Ако са по-малко в някаква граница пак ще имаш производителност, например ако работното ти колело е от 130 до 180 оборота няма да имаш проблем. Какво ти е лагеруването, защото от там може да е проблема, а не от малката мощност?
Важни са оборотите за да не надвиши температурата от 100 градуса ,защото иначе прегарят пелетите
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: