• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
съб юли 15, 2017 8:47 pmNASIO написа:
С голямо закъснение поради занимаване с други идеи и след едномесечни тестове и производство мога да кажа че се справих успешно с направата на моята машина.Ето малко снимки а в понеделник ще кача и клип.Ето и данните на машината:мотор 30 кв. матрица ф310 обороти 200,централно маслено смазване на ВСИЧКИ лагери.Производителност 400кг на час(борови трици)017.jpg[/attachmen[
Прикачен файл:
003.jpgt]attachment=2]012.jpg
018.jpg
Насио колко е дебела матрицата ,колко в конуса и работната шийка и колко е освободена от другата страна
чет фев 02, 2017 6:49 pmDoksanov написа:
Колега kadel аз си имам работеща пелетна машина, но понеже спорим с един познат за оборотите на матрицата,заради това попитах дали някой знае със сигурност оборотите на фабрична машина. Иначе благодаря за клипчето.
2,5 метра в секунда е точният въртящ момент на колера
шоп - майстор
пет май 25, 2018 12:09 pmСтилиян 72 написа:

2,5 метра в секунда е точният въртящ момент на колера
@Стилиян 72
Метра в секунда не е дименсия за въртящ момент!

метра/секунда е скорост
нютон/метър е въртящ момент
Чираче - майстор
пет май 25, 2018 12:19 pmшоп написа:
нютон/метър е въртящ момент
Що си мисля, че нютон Х метър е дименсията за въртящ момент с система СИ. Ама може и да са го изменили, знам ли. :?
шоп - майстор
:)
нютон-метър
подвеждаждащо написах с наклонена черта, която не трябва да се приема като делене.
пет май 25, 2018 12:27 pmЧираче написа:
пет май 25, 2018 12:19 pmшоп написа:
нютон/метър е въртящ момент
Що си мисля, че нютон Х метър е дименсията за въртящ момент с система СИ. Ама може и да са го изменили, знам ли. :?
Това за градуса на коносите 16 градуса е общият градус на конуса или половината. Значи бургия та трябва да е на 8 градуса от всяка страна. Знаели някой
пет май 25, 2018 6:17 pmСтилиян 72 написа:
пет май 25, 2018 12:27 pmЧираче написа:
пет май 25, 2018 12:19 pmшоп написа:
нютон/метър е въртящ момент
Що си мисля, че нютон Х метър е дименсията за въртящ момент с система СИ. Ама може и да са го изменили, знам ли. :?
Това за градуса на коносите 16 градуса е общият градус на конуса или половината. Значи бургия та трябва да е на 8 градуса от всяка страна. Знаели някой
Насио дай инфо ит къде взе твоят земкер от Габрово готов на 17 градуса. Щото търсих Ама не намирам такъв. Или качи снимка да го видим
mkotsev - помощник
Здравейте моята машина за пелети е готова. Направих сместа от кварцов пясък, трици и отработено масло и пусках през машината около 2 часа. Да речем, че ръбовете са загладени. Иначе данни за машината са следните :
Дебелина на матрицата 40мм/ дупкш 6мм и конуси 17 градуса/ освобождаване отдолу 8мм дълго на 6.5мм(бургия)
Оборотите на машината са 175-185 в мин.

Проблема е че пелетите не излизат, мисля че матрицата е много дебела и запича веднага, защото вдига много висока температура. Някой може ли да каже оптималната дебелина на матрицата каква е ? Другата седмица ще пусна и клип как работи машината. :partyman: :partyman:
fox_vt - майстор
Дължина на канала без конуса около 23-25 мм. Освобождавай още от долу.
mkotsev - помощник
чет авг 23, 2018 8:33 amfox_vt написа:
Дължина на канала без конуса около 23-25 мм. Освобождавай още от долу.
Дължината на конуса е 6мм, + 25мм значи трябва да освободя около 8-9мм, предложения с бургия 8ца ли да освободя примерно тези 9мм или да я дам на струг да я намалят и пак да направя 2-3мм освобождаване?
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: